środa, 29 listopada 2017


domena publiczna via Wikimedia Commons
Do 15 stycznia 2018 r. trwa nabór kandydatów w ramach konkursu o nagrodę im. Iwana Wyhowskiego na rok akademicki 2018/2019. Konkurs adresowany jest do naukowców z Ukrainy, którzy chcą zrealizować pobyty naukowo-dydaktyczne lub badawcze na uniwersytetach w Polsce.

Zgodnie z informacjami organizatorów:
Nagroda im. Iwana Wyhowskiego ma  (...)  na celu honorowanie zasług obywateli Ukrainy w rozwoju nauki i kultury, w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie oraz budowaniu demokratycznej Ukrainy - skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne dawnej Rzeczypospolitej wielu narodów, a także dawne, współczesne i przyszłe związki demokratycznej Ukrainy z Polską i Europą
W ramach konkursu przyznane zostaną:
  • Nagroda im. Iwana Wyhowskiego - 12-miesięczny pobyt naukowo-dydaktyczny na 6 polskich uniwersytetach dla kandydata z zakresu nauk humanistycznych;
  • Staże przy nagrodzie - 4-miesięczne pobyty badawcze na 2 polskich uniwersytetach dla kandydatów z zakresu: nauk społecznych, nauk ścisłych, nauk ekonomicznych, nauk technicznych, nauk rolniczych,nauk teologicznych/religioznawstwa, bibliotekoznawstwa.
Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...