czwartek, 18 kwietnia 2013


Logo Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nabór wniosków w wyczekiwanej przez polskich humanistów trzeciej edycji Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Z informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że prace nad nową edycją programu trwają.

Narodowy Program Rozwoju Humanistyki został ustanowiony 5 listopada 2010 r. Pierwszy nabór wniosków odbył się w pierwszej połowie 2011 r. W 2012 r. nabór odbywał się od 20 stycznia do 31 marca. Ministerstwo zapowiadało, że w 2013 r. uruchomiony zostanie kolejny nabór wniosków. Problem w tym, że nie ma informacji o choćby przybliżonym terminie otwarcia naboru wniosków.

Drogą okrężną można się jedynie dowiedzieć, że 
Obecnie trwają prace nad nową formułą programu, która w większym zakresie wyjdzie naprzeciw potrzebom młodych naukowców.
Informacja taka znajduje się w broszurze "Co zyskali doktoranci i młodzi naukowcy", którą można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa. Na s. 5. wspomnianej broszury znajduje się przywołany powyżej fragment. Żadnych informacji nie znajdziemy natomiast na stronie internetowej Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jedyne czego możemy się na niej dowiedzieć, to zasady poprzedniej edycji konkursu. Jak wynika jednak z przywołanego cytatu, w 2013 r. zasady te mają być zmienione. Na jakie? Tego nie wiadomo. Polscy humaniści muszą więc żyć w niewiedzy.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...