poniedziałek, 29 kwietnia 2013


Logo Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki
Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że cały czas nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty nabór wniosków w ramach trzeciej edycji Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadal pozostaje bardzo tajemnicze. Pojawiła się jednak nadzieja, że wnioski będzie można składać już w maju.

Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że nabór wniosków miałby zostać otwarty w drugiej połowie maja br. Problem w tym, że wcześniej pojawiały się informacje, że humaniści będą mogli składać wnioski w drugiej połowie... lutego. Minęły dwa miesiące, a w ministerstwie panuje głucha cisza.

Całe zamieszanie może mieć paradoksalnie pozytywny wpływ na plany badawcze humanistów. Dodatkowy czas pozwala bowiem na lepsze przygotowanie się do złożenia wniosku. Jak wskazujemy w naszym poradniku dotyczącym składania dobrych wniosków na granty, przygotowanie poprawnego wniosku, wymaga zaś dużo czasu.

Czekającym na oficjalną informację z MNiSW, pozostaje więc zapoznanie się z wymaganiami poprzedniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Trzeba też liczyć, że ministerstwo nie dokona zbyt wielkich zmian w zasadach konkursów w poszczególnych modułach badawczych. 

AKTUALIZACJA (22.05.2013 r.)


Narodowy Program Rozwoju Humanistyki 2013 OTWARTY


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...