piątek, 19 kwietnia 2013


NCN planuje zmiany w kosztorysach zgłaszanych projektów
Jednym z kluczowych elementu wniosku składanego do Narodowego Centrum Nauki jest jego kosztorys. Problematyczne jest jednak ustalenie, co może być finansowane w ramach grantu, a co nie. Pracownicy NCN pytanie o możliwość uwzględnienia konkretnego wydatku powołują się na zasadę, że można kupić to, co jest niezbędne do realizacji projektu. Już wkrótce może ulec to zmianie.

Wnioski takie można wyciągnąć po lekturze relacji z kwietniowego posiedzenia Rady Narodowego Centrum Nauki. Dowiadujemy się z niego m.in., że
Rada kontynuowała podjętą na poprzednim posiedzeniu dyskusję dotyczącą kosztów w projektach. Wstępne założenia podziału kosztów i ich kategoryzacji dotyczą m.in. wprowadzenia katalogu kosztów nie podlegających finansowaniu ze środków NCN oraz zmiany sposobu obliczania kosztów pośrednich.
Oznacza to, że najprawdopodobniej NCN ustali katalog kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych. O ile jego zawartość nie jest jeszcze znana, to należy mieć nadzieję, że zmniejszy to możliwość uznaniowego oceniania pozycji kosztorysów przez recenzentów wniosków. Dotychczas zakup tej samej rzeczy może spotkać się z akceptacją jednego recenzenta, a zostać podważony przez drugiego recenzenta. Do takich sytuacji dochodzi czasami nawet wśród dwóch recenzentów, którzy oceniają ten sam wniosek.

Grafika we wpisie pochodzi z domeny publicznej.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...