poniedziałek, 22 kwietnia 2013


Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki w lipcu otworzy nabór wniosków
Prawdopodobnie w połowie lipca 2013 r. Polsko-Niemiecka Fundacja na Rzecz Nauki otworzy nabór wniosków w ramach tzw. głównego konkursu. W jego ramach można wnioskować o wsparcie powyżej 12000 euro w ramach projektów realizowanych wspólnie przez szkoły wyższe, pozauczelniane jednostki naukowe i inne instytucje naukowe w Polsce i w Niemczech.

Fundacja wspiera przedsięwzięcia w dziedzinie nauk humanistycznych, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk społecznych i ekonomicznych. Dla wniosków o dofinansowanie badań naukowych w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych Fundacja wyznaczyła cztery priorytety tematyczne: 
  • procesy europeizacji;
  • transfer kultury i wiedzy;
  • wielojęzyczność;
  • zmiana norm i wartości.
Nabór wniosków będzie trwał do 15 października 2013 r. Zgłoszone wnioski będą rozpatrywane do lutego 2014 r. Realizacja dofinansowanych wniosków będzie mogła rozpocząć się dwa tygodnie po ogłoszeniu wyników naboru.

W ramach konkursu głównego PNFN finansuje projekty o budżecie od 12000 euro do 100000 euro. Górna kwota może zostać przekroczona tylko w wyjątkowych sytuacjach. Współczynnik sukcesu wynosi od 20 do 30%. 
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...