piątek, 26 kwietnia 2013


Informowaliśmy już o naborze wniosków w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Fulbright'a dla doktoranów. Jednocześnie o granty badawcze na pobyt w Stanach Zjednoczonych mogą aplikować polscy pracownicy naukowi. Właśnie do nich skierowany jest program Fulbright Advanced Research Awards. Termin składania wniosków upływa 28 czerwca 2013 r.

O stypendia mogą ubiegać się osoby, które 
  • są obywatelami polskimi i nie posiadają podwójnego obywatelstwa lub karty stałego pobytu w USA (zielona karta);
  • posiadają bardzo dobrą znajomość języka angielskiego;
  • preferowani są kandydaci, którzy nie przebywali w ostatnich pięciu latach w USA na innych stypendiach oraz uzyskali tytuł doktora po 2002 roku. 
O stypendium nie mogą ubiegać się osoby, które uczestniczyły w Programie Fulbrighta w tej samej kategorii. Czas trwania stażu wynosi od 3 do 12 miesięcy. W ramach stypendium finansowany jest przelot na trasie Polska-USA-Polska, podróże po USA (do 1500 $), pomoce naukowe, zagospodarowanie (do 1500 $), stypendium (do 3500 $ miesięcznie) dodatek dla małżonka i dzieci.

Wnioskodawca musi przedstawić:
  • wypełnione zgłoszenie on-line https://apply.embark.com/student/fulbright/scholars (zawierające projekt badawczy, bibliografię, cv, listę publikacji oraz list zapraszający z uczelni amerykańskiej);
  • formularz adresowy (wzór do pobrania poniżej);
  • aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu;
  • 3 listy rekomendacyjne, wypełnione elektronicznie lub w wersji papierowej.
Jeden egzemplarz wydrukowanego zgłoszenia on-line wraz z pozostałymi dokumentami należy przesłać do Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie do 28 czerwca 2013. Zgłoszenia niekompletne lub otrzymane po tym terminie nie będą rozpatrywane. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne w grudniu 2013. Wyniki konkursu będą przekazane kandydatom w styczniu 2014. Ilość stypendiów zależy od przyznanego budżetu.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...