poniedziałek, 29 kwietnia 2013


Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków mających na celu intensyfikacje współpracy pomiędzy badaczami z Polski i Austrii. Zgłaszane projekty muszą trwać od 1 maja 2014 r. do 30 kwietnia 2016 r. Termin składania wniosków upływa 30 września 2013 r.
 
Uprawnieni do składania wniosków są pracownicy naukowi szkół wyższych i innych jednostek naukowych. Zgłaszać można projekty z wszystkich dziedzin nauki. Warunkiem niezbędnym do złożenia wniosku, jest przedstawienie przedsięwzięcia naukowego, w którym będą uczestniczyć naukowcy z obu państw. Finansowanie prowadzonych badań musi być zagwarantowane z innych źródeł. W pierwszej kolejności są wspierane projekty, które spełniają następujące kryteria:
  • uczestniczą młodzi naukowcy w wieku do 35 lat;
  • istnieje perspektywa rozszerzenia współpracy na współpracę multilateralną (zwłaszcza na programy ramowe UE);
  • udział w zespole badawczym kobiet po stronie austriackiej;
  • nowi partnerzy, którzy jeszcze nie brali udziału w tym programie.

Partnerzy, którzy już trzykrotnie byli wspierana w ramach tego programu, nie będą brani pod uwagę.

WSPARCIE W POLSCE
Koszty podróży naukowców polskich do Austrii są pokrywane przez polską jednostkę naukową, a koszty pobytu przez Stronę austriacką. W Polsce koszty projektów realizowanych w ramach tego programu (mobilności) pokrywane są bądź ze środków finansowych przekazywanych jednostkom, prowadzącym badania naukowe, na finansowanie działalności statutowej, z uwzględnieniem międzynarodowej współpracy naukowej wynikającej z umów międzyrządowych, bądź z innych środków własnych (zgodnie z Art. 18, ust. 1 Ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki - Dz. U. z 2010 r. Nr 96, poz. 615). MNiSW nie przekazuje dodatkowych środków finansowych na realizację projektów przyjętych do realizacji w ramach tego programu.
 
Finansowanie prowadzonych badań naukowych musi być zagwarantowane z innych źródeł. O środki finansowe na prowadzenie badań podstawowych można ubiegać się w Narodowym Centrum Nauki (program HARMONIA), powołując się na Protokół ze spotkania Polsko- Austriackiej Grupy Roboczej ds. współpracy naukowo-technicznej.

WSPARCIE W AUSTRII
Koszty podróży naukowców austriackich do Polski są pokrywane przez Stronę austriacką, a koszty pobytu przez polską jednostkę naukową. W Austrii można ubiegać się o maksymalne roczne wsparcie finansowe projektu w kwocie 3200 euro.
 
Stawki dla polskich naukowców przyjeżdżających do Austrii wraz z kosztami zakwaterowania (konkretne dane należy jeszcze sprawdzić na austriackiej stronie internetowej) wynoszą:
  1. przy krótkich pobytach do 10 dni 73 euro/dzień;
  2. przy dłuższych pobytach do 3 miesięcy:
  • dla naukowców w wieku ponad 35 lat: - 1200 euro/ miesiąc;
  • dla absolwentów szkół wyższych od 30 do 35 lat - 1040 euro/miesiąc);
  • dla studentów i absolwentów szkół wyższych w wieku do 30 lat - 940 euro/ miesiąc.

Wnioski trzeba przygotować i złożyć osobno zarówno w Polsce, jak i w Austrii.

Informacja o naborze wniosków na stronie MNiSW
Informacja o programie na stronie MNiSW
Formularz zgłoszeniowyPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...