piątek, 31 maja 2013


Logo Głównego Urzędu Statystycznego
Internetowa strona Głównego Urzędu Statystycznego powinna na stałe znaleźć się wśród ulubionych dla prawie każdego naukowca. Tak bogatych zasobów informacji nie można bowiem przegapić. Tym bardziej, że są one dostępne bezpłatnie i to po zaledwie kilku ruchach myszki w bardzo przystępnej formie.

Strona stat.gov.pl jest oficjalną stroną Głównego Urzędu Statystycznego i jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Na głównej stronie publikowane są najnowsze informacje GUS-u. W lewej kolumnie strony odnośniki do banków i baz danych oraz tematyczny podział gromadzonych danych. W prawej kolumnie możemy zaś znaleźć m.in. informacje w jaki sposób można uzyskać od GUS interesujące nas dane. Oczywiście chodzi o dane, których nie możemy znaleźć na portalu.

Warto też zajrzeć do zakładki Roczniki Statystyczne, gdzie znajdują się roczniki z 2012 r. Obecnie roczników jest aż dziesięć i dotyczą nie tylko spraw krajowych, ale również i zagranicznych. Kolejne miejsce warte odwiedzenia na stronie to podstrona z listą publikacji w porządku alfabetycznym. Tu znajdziemy wszystkie publikacje wydane przez GUS. Nie można też pominąć wyszukiwarki w prawym górnym rogu strony, gdzie wpisując interesujące nas słowo, dostaniemy listę artykułów, które je zawierają. 

Dlaczego strona GUS jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że nauka powinna dążyć do rozwiązywania współczesnych problemów i opierać na najnowszych danych. To wszystko oferuje GUS i udostępnia bezpłatnie w internecie. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Wcześniejsze źródła wiedzy do grantów
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 1. Portal Innowacji
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 2. Wirtualna biblioteka nauki 
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 3. Urząd Patentowy RP


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...