piątek, 17 maja 2013


Logo Narodowego Centrum Nauki
Na łamach naszego serwisu już zachęcaliśmy do czytania recenzji naszego wniosku do Narodowego Centrum Nauki przede wszystkim w sytuacji, gdy nie uzyskał on finansowania. Rade do siebie powinni wziąć obecnie przede wszystkim osoby, które startowały w konkursach OPUS 4, PRELUDIUM 4 oraz SONATA 4.


Jak poinformowało na swojej stronie internetowej Narodowe Centrum Nauki w systemie OSF udostępnione zostały już wszystkie recenzje wniosków składanych w przywołanych konkursach. Uzasadnienia są dostępne dla wnioskodawców po zalogowaniu na indywidualne konta w systemie OSF, w zakładce Uzasadnienie oceny.


Po raz kolejny powtórzymy dlaczego należy czytać recenzje swojego odrzuconego wniosku:
Po co mamy to robić? Odpowiedź jest bardzo prosta. Autorzy recenzji muszą wyjaśnić, co w naszym wniosku spowodowało, że nie rekomendowali go do finansowania. To nic innego jak wytknięcie słabych punktów we wniosku. Jest to doskonały punkt to dalszej pracy nad wnioskiem. Pozwala dostrzec aspekty, na które sami mogliśmy nie zwrócić uwagi. Jest też przełożeniem zapisów z regulaminów konkursów na empirię. Poprawioną wersję wniosku możemy zgłosić w kolejnej edycji interesującego nas konkursu.
Tak się składa, że obecnie trwa nabór wniosków w ramach konkursów PRELUDIUM 5, OPUS 5 i SONATA 5. Nabór wniosków potrwa do 15 czerwca 2013 r. Jeśli więc nie mamy zablokowanej opcji składania wniosku, warto przeczytać jego recenzję, nanieść poprawki i złożyć wniosek jeszcze raz. Tym bardziej, że w obecnej edycji wymienionych konkursów wprowadzono możliwość ustosunkowania się do uwag recenzentów z poprzedniej aplikacji.


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...