czwartek, 9 maja 2013


Logo programu Top 500 Innovators
Program Top 500 Innovators  Science - Management - Commercialization, którego organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest dobrą okazją dla polskich naukowców na zdobycie doświadczenie w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników.


Dotychczas odbyły się trzy edycje programu. Sam program trwał będzie do 2015 r. Do tego czasu weźmie w nim udział tytułowe 500 osób. Naukowcy zakwalifikowani do programu, wyjeżdżają na dwumiesięczne staże do czołowych uczelni świata z rankingu szanghajskiego. 

W programie mogą wziąć udział 
  • pracownicy naukowi lub badawczy polskich jednostek naukowych, którzy posiadają tytuł zawodowy magistra i prowadzą badania w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, medycznych, nauk o zdrowiu lub nauk o kulturze fizycznej;
  • pracownicy centrów transferu technologii, zajmujący się komercjalizacją wyników badań w ramach wymienionych dziedzin nauki.


Rekrutacja do kolejnej edycji programu Top 500 Innovators planowana jest na lipiec 2013 r. Osoby, które przejdą ją pomyślnie, na staż wyjadą w październiku. Koszty stażu finansowane są przez MNiSW. Ministerstwo finansuje koszty szkoleń, przelotu, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczeń i wiz oraz przyznaje uczestnikom zryczałtowane diety wyjazdowe na dodatkowe koszty utrzymania podczas wyjazdu.

Strona internetowa programu Top 500 Innovators
Informacja o programie Top 500 Innovators na stronie MNiSWPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...