czwartek, 20 czerwca 2013


Logo e-Publikacje Nauki Polskiej
Dużym minusem wielu publikacji naukowych jest utrudniony dostęp do nich oraz fakt, że ze względów finansowych nie sposób kupić wszystkie z nich. Rozwiązaniem tych problemów może być platforma e-Publikacje Nauki Polskiej, w której bezpłatnie dostępnych jest ok. 2000 pozycji naukowych.


Na początek wyjaśnijmy czym jest platforma e-Publikacje Nauki Polskiej. Tak przedstawiona jest sama platforma.
e-Publikacje Nauki Polskiej to zbiór publikacji naukowych z różnych dziedzin, wydawanych przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia naukowe oraz muzea. Przeznaczeniem bazy jest zebranie w jednym miejscu trudno dostępnej literatury z ośrodków naukowych z całej Polski i udostępnienie jej poprzez jedynie kilka kliknięć na platformie epnp.pl. 

Baza bogata jest zarówno w e-booki darmowe, jak i udostępnione za niewielką opłatą, w wysokości 45 % ceny netto książki w wersji papierowej. Po wybraniu tytułu, każda książka  dostępna jest już po kilku sekundach, bez względu na porę dnia i miejsce, w jakim się Państwo znajdują.

Codziennie zbiory e-Publikacji Nauki Polskiej wzbogacają się o kolejne pozycje – docelowo znajdzie się tu co najmniej 8 tysięcy e-książek. Zachęcamy więc do zapisania się do naszego newslettera, który będzie powiadamiał Państwa o wprowadzanych nowościach.
Wszystkie darmowe publikacje można znaleźć na tej stronie. Znajdziemy tam pozycje wydane m.in. przez Instytut Fizyki PAN w Warszawie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w Warszawie, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne w Warszawie, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i wielu innych.

Pewnym minusem jest fakt, że wszystkie publikacje bezpłatne są zebrane w jednym miejscu. Nie można więc posegregować je ze względu na tematykę. Poszukując interesującego nas zagadnienia, musimy więc przeszukiwać bezpłatne pozycje ręcznie. 

Do pobrania bezpłatnych egzemplarzy konieczne jest założenie konta. Całość dostępna jest w formacie pdf.

Wcześniejsze źródła wiedzy do grantów
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 1. Portal Innowacji
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 2. Wirtualna biblioteka nauki 
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 3. Urząd Patentowy RP
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 4. Główny Urząd Statystyczny 
Gdzie szukać wiedzy do grantów - cz. 6 Ośrodek Przetwarzania Informacji


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...