piątek, 28 czerwca 2013


Logo National Science Foundation
Na naszej stronie staramy się prezentować praktyczne rady, jak napisać dobry wniosek o grant. W tym celu przygotowaliśmy poradnik "Jak złożyć dobry wniosek do NCN?". Rekomendowaliśmy też pionierski w Polsce poradnik Rady Młodych Naukowców "Jak napisać wniosek o finansowanie badań naukowych". Dziś zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez przedstawicieli National Science Foundation.

National Science Foundation (NSF) to rządowa agencja w USA, która finansowo wspiera prowadzenie badań naukowych. Z wnioskami do NSF aplikują więc naukowcy, którzy chcą uzyskać środki na swoje projekty badawcze. W internecie można znaleźć ciekawą prezentację, w której eksperci NSF podpowiadają jak napisać dobry wniosek.

Co prawda mało interesujące dla polskiego naukowca mogą być aspekty formalne amerykańskich wniosków. Ale w prezentacji NSF najważniejsze są te slajdy, na których eksperci wyliczają wprost, jakie elementy musi zawierać wniosek. Co więcej znajdziemy tu rzecz bardzo rzadko spotykaną we wszelkich poradnikach. Eksperci NSF przedstawiają przykładowy wniosek. Dostajemy więc gotową podpowiedź, jak napisać wniosek od strony merytorycznej. Omawiany przykład jest dość abstrakcyjny, bo eksperci tworzą wniosek, w którym chcą zweryfikować hipotezę, że zbyt duża liczba małp na drzewie doprowadza do jego złamania.

Dodatkowo eksperci NSF wypunktowują, czego chcą się dowiedzieć z lektury wniosku. Oprócz tego na slajdach znaleźć można wiele pomocnych i praktycznych rad, których próżno szukać w innych publikacjach. Całość dostępna jest w języku angielskim. Prezentacja poniżej.


Prezentację można także pobrać klikając w ten link.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...