czwartek, 27 czerwca 2013


Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Do 31 października 2013 r. można ubiegać się o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych doktorantów. O stypendium mogą ubiegać się doktoranci uczelni publicznych lub niepublicznych, studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych najwcześniej po zaliczeniu pierwszego roku studiów doktoranckich. O stypendium nie mogą się ubiegać doktoranci jednostek naukowych.

Osoby chcące ubiegać się o stypendium, muszą spełnić następujące warunki:
  • wykazać się postępami w pracy naukowej;
  • uzyskać wyniki egzaminów objętych programem studiów doktoranckich w poprzednim roku akademickim (tj. 2012/2013), klasyfikujące go wśród 5% najlepszych doktorantów w danej dziedzinie;
  • uzyskać wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe w okresie od dnia rozpoczęcia studiów doktoranckich do dnia 30 czerwca 2013 r.
Doktorant składa wypełniony wniosek o stypendium kierownikowi podstawowej jednostki organizacyjnej swojej uczelni. W przypadku, gdy uczelnia nie posiadają podstawowej jednostki organizacyjnej, wniosek składa się do rektora uczelni.

W każdym roku kalendarzowym minister przyznaje nie więcej niż 100 stypendiów. Wysokość każdego z nich nie może przekroczyć 25 000 zł.

Strona internetowa konkursu dla najlepszych doktorantów
Szczegółowe informacje o konkursie dla najlepszych doktorantówPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...