piątek, 30 sierpnia 2013


Logo Instytutu Chemi Fizycznej Polskiej Akademii Nauk
Do 30 września 2013 r. można zgłaszać kandydatury w ramach konkursu Dream Chemistry Award, którego organizatorem jest Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Zwycięzca konkursu otrzyma 15000 euro, statuetkę oraz możliwość upowszechnienia tematu swoich badań.

„Chcemy uhonorować naprawdę kreatywnych naukowców, z ciekawymi pomysłami badawczymi, którzy jednak z różnych powodów – technologicznych, finansowych czy środowiskowych – nie mają warunków, by swe projekty realizować już teraz”, mówi prof. Robert Hołyst, dyrektor IChF PAN, i zaznacza, że dla Instytutu najważniejszym zyskiem z Konkursu jest możliwość nawiązania kontaktów z naukowcami otwartymi na nowe idee.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest nominowanie kandydata przez naukowca z tytułem doktora lub wyższym i przynajmniej 20-letnim stażem w naukach ścisłych/przyrodniczych, liczonym od daty publikacji pierwszej pracy naukowej. Termin nadsyłania nominacji upływa 30 września. Kandydat do 31 października 2013 r. będzie miał czas na przedstawienie swojej kandydatury i przesłanie opisu "wymarzonego" projektu badawczego, CV i listy dotychczasowych publikacji.

Spośród zgłoszonych osób Komitet Naukowy wybierze pięcioro finalistów, którzy na początku przyszłego roku zostaną zaproszeni na koszt organizatora do Warszawy w celu przedstawienia swoich projektów na zamkniętych prezentacjach. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komitet Naukowy ogłosi zwycięzcę Konkursu.


Statuetka do wygrania w konkursie Dream Chemistry Award
Statuetka do wygrania w konkursie Dream Chemistry Award - źrodło: http://ichf.edu.pl
Informacja o konkursie na stronie Instytutu Chemii Fizycznej PANPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...