piątek, 9 sierpnia 2013


Logo Fundacji Naukowej Smarter Poland
W lawinie informacji, które docierają do nas każdego dnia, łatwo można się pogubić. Z tego powodu duże znaczenie ma odpowiednia selekcja docierających do nas bodźców. Pozwala to oddzielić istotne wiadomości od szumu informacyjnego. Jeżeli nie chcemy więc przegapić istotnych dla nas wiadomości, warto wiedzieć, gdzie ich szukać. Jednym z takich miejsc w internecie jest baza serwisu Smarter Poland.

Na specjalnej stronie Fundacji Naukowej Smarter Poland zbierane są publikacje i raporty, które dotyczą szeroko rozumianej nauki w Polsce. Co prawda baza jest w ciągłej budowie, ale i tak dla naukowca zainteresowanego stanem nauki w Polsce, jest to miejsce warte odwiedzenia. Wynika to z faktu, że Smarter Poland we współpracy z Obywatelami Nauki dążą do zebrania w jednym miejscu wszystkich publikacji, które mogą mieć znaczenie dla polskiej nauki.

Obecnie najwięcej ciekawych informacji można znaleźć w dziale Raporty. Znajdują się w nim raporty publikowane przez instytucje państwowe, firmy konsultingowe i audytorskie oraz instytucje naukowe.

Warto zwrócić także uwagę na dział Strategie. Większość zamieszczonych tam strategii dotyczy szkolnictwa wyższego w Polsce. Warto wiedzieć nad czym pracują w zaciszu ministerialnych gabinetów i czego - a przede wszystkim jakich zmian - możemy spodziewać się w przyszłości.

Największe nadzieje związane z bazą Smarter Poland można wiązać z działem Obszary, pytania, odpowiedzi i podsumowania. Mają być w nim poruszane tematy związane z następującymi zagadnieniami:
  • Dobre praktyki
  • Finansowanie badań
  • Grzechy systemu
  • Kariera naukowa
  • Nauka + biznes
  • Nauka + edukacja
  • Organizacja i zarządzanie
  • Popularyzacja nauki
  • Transparentność
Na razie większość zagadnień nie została jeszcze opracowana. Warto jednak śledzić bazę Fundacji Naukowej Smarter Poland i mieć nadzieję, że wszystkie braki zostaną uzupełnione. Zaproponowana tematyka jest bowiem bardzo ciekawa. Sami również możemy pomóc w uzupełnianiu bazy. Wystarczy wejść na stronę z wersjami roboczymi i napisać swój komentarz.

Strona internetowa Smarter Poland i zespołu diagnoz Obywateli NaukiPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...