czwartek, 29 sierpnia 2013


Logo serwisu www.granty-na-badania.com
Dotychczas w cyklu publikacji pt. "Gdzie szukać wiedzy do grantów" polecaliśmy zewnętrzne źródła poszukiwania tej wiedzy. Kilkanaście dni temu wystartowaliśmy jednak z Bazą wiedzy w serwisie www.granty-na-badania.com. Dziś zachęcamy więc do skorzystania z wiedzy, którą zbieramy w naszym serwisie.

Baza wiedzy jest zbiorem odnośników do dokumentów i raportów, które mogą zainteresować osoby związane z nauką i szkolnictwem wyższym w Polsce. Dokumenty zostały przygotowane przez takie instytucje jak: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ośrodek Przetwarzania Informacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Radę Młodych Naukowców, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Główny Urząd Statystyczny, Bibliotekę Otwartej Nauki, Deloitte, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers. Zawartość bazy została podzielona na następujące kategorie:

  • Stypendia;
  • Komercjalizacja, B+R, transfer technologii;
  • Szkolnictwo wyższe;
  • Etyka w nauce; 
  • Własność intelektualna;
  • Wynalazki, patenty, wzory użytkowe, znaki towarowe;
  • Otwarta nauka;
  • Promocja w nauce
Mocny nacisk staramy się położyć na sprawy związane z prowadzeniem badań naukowych. Nie mogło więc zabraknąć wydawnictw dotyczących źródeł ich finansowania oraz praktycznych rad dotyczących aplikowania. Nie zapominamy jednak także o tym, że badania powinny być prowadzone zgodnie z zasadami etyki. Co równie ważne - odsyłamy do dokumentów, które wyjaśniają czym jest otwarta nauka i czy w ogóle warto się nią zajmować. A jeśli tak - my wierzymy, że oczywiście tak - nie może również zabraknąć promowania nauki.

Jako, że nauka nie kończy się wraz z zakończeniem projektu naukowego, dużą część naszych zbiorów stanowią dokumenty dotyczące komercjalizacji, transfery technologii, wynalazków, patentów, wzorów użytkowych, znaków towarowych i własności intelektualnej.

Baza będzie sukcesywnie uzupełniana o odnośniki do nowych dokumentów. Nie zapomnimy także o dokumentach wydanych w przeszłości, które cały czas mają duże znaczenie dla omawianej przez nas tematyki.

Jeśli znasz ciekawe i ważne dokumenty, których brakuje w Bazie wiedzy, prześlij informację o tym na adres kontakt@granty-na-badania.com. Będziemy również wdzięczni za sygnały dotyczące nieaktywnych linków w Bazie wiedzy. 

Na koniec wyjaśnienie - po co w ogóle stworzyliśmy Bazę wiedzy? Odpowiedź jest prosta - wiedza ta na pewno przyda się polskim badaczom i naukowcom. Trudno zaś wymagać od Nich, żeby spędzali długie godziny, poszukując ważnych dokumentów. Zrobiliśmy to więc za Nich.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...