środa, 14 sierpnia 2013


Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Od 14 sierpnia do 15 października 2013 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach ostatniej edycji konkursu Homing Plus, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Celem konkursu jest zachęcenie młodych uczonych po doktoracie pracujących za granicą (Polaków i obcokrajowców) do kontynuowania kariery naukowej w Polsce.

Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, które są do czterech lat po obronie doktoratu. Termin ulega przedłużeniu o dwa lata w przypadku kobiet, które posiadają dziecko oraz w sytuacji mężczyzn, którzy korzystali z urlopów ojcowskich lub wychowawczych nieprzerwanie przez przynajmniej trzy miesiące.

Wnioskodawca musiał przebywać za granicą nieprzerwanie co najmniej 9 miesięcy. W czasie pobytu zagranicznego musiał zaś prowadzić badania naukowe, odbywać staż podoktorski lub przygotowywać pracę doktorską. Wnioskodawca musi także planować przyjazd do Polski w terminie do 6 miesięcy od końcowej daty przyjmowania wniosków. Możliwa jest także sytuacja, w której osoba składająca wniosek przyjechała do Polski nie wcześniej niż 12 miesięcy przed tą datą.

Autor wniosku musi być zatrudniony w polskiej jednostce prowadzącej badania. Możliwe jest także złożenie wniosku w sytuacji uzyskana promesy zatrudnienia przynajmniej na czas trwania projektu. Czas trwania projektu musi wynosić od 12 do 24 miesięcy.

Przyznane środki można przeznaczyć na następujące wydatki:
  • subsydium badawcze w wysokości do 80 tys. zł rocznie. Może być ono przeznaczone wyłącznie na realizację projektu badawczego, m.in.: wynagrodzenia personelu, zakupy aparatury, materiałów niezbędnych do prowadzenia badań, publikacji naukowych, sprzętu i oprogramowania komputerowego, finansowanie współpracy z partnerami zagranicznymi.
  • stypendium naukowe w wysokości 5 tys. zł miesięcznie.
Laureat konkursu może również przewidzieć stypendia naukowe dla maksymalnie dwóch studentów, którzy będą pisali pod jego kierownictwem prace magisterskie. Studenci muszą być wyłonieni na drodze konkursu. Miesięczna wysokość stypendium dla studenta wynosi 1 tys. zł.

Jest to ostatni nabór wniosków w ramach konkursu Homing Plus. W związku z ograniczonym zasobem środków finansowych Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyjmuje tylko wnioski w zakresie nauk należących do kategorii bio, info i techno.


Od 14 sierpnia do 15 października 2013 r. trwa także nabór wniosków w ramach konkursu Pomost. Jego celem jest umożliwienie najlepszym naukowcom wychowującym małe dzieci powrotu do intensywnej pracy naukowej.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...