piątek, 9 sierpnia 2013Logo Narodowego Programu Rozwoju HumanistykiWakacje polskich humanistów upływają pod znakiem prac nad wnioskami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Po zamieszaniu związanym z naborem wniosków w modułach 1.1, 1.2 i 2.1, ruszył nabór wniosków w modułach 3.1 i 3.2. Tu również pojawiają się niedociągnięcia. Wnioskodawcy mogą mieć choćby problem z prawidłowym wypełnieniem kosztorysu. Wszystko przez nieco tajemniczą "podstawową stawkę dofinansowania do jednego arkusza wydawniczego".

W punkcie 4 ogłoszenia o otwarciu naboru wniosków w ramach modułu 3.1 i 3.2 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki o finansowanie projektów upowszechniających wyniki polskich badań humanistycznych na świecie znajduje się następujący zapis:

Do określenia wysokości dofinansowania na zadania wydawnicze i tłumaczenia stosuje się (oddzielnie dla zadań wydawniczych i tłumaczeń) podwójną podstawową stawkę dofinansowania do jednego arkusza wydawniczego dla monografii, czasopisma oraz publikacji online, ogłaszaną w formie komunikatu w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie urzędu obsługującego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zwanego dalej „Ministrem”.
Sęk w tym, że Ministerstwo najwyraźniej zapomniało podlinkować komunikat, w którym podana jest podstawowa stawka dofinansowania do jednego arkusza wydawniczego dla monografii, czasopisma oraz publikacji. Informacje o wysokości stawki można znaleźć w Komunikacie o podstawowej stawce dofinansowania do jednego arkusza wydawniczego dla monografii, czasopisma oraz publikacji on-line – 4 listopada 2010. Zgodnie z jego treścią stawki są następujące:

  • dla monografii naukowych: 600 zł;
  • dla czasopism naukowych:
a) indeksowanych w Current Contents/Science Citation Index, ERIH: 1 200 zł;
b) renomowanych, niewymienionych w literze a: 600 zł; 
  • dla publikacji on-line: 600 zł.
Zgodnie z przytoczonym powyżej zapisem z ogłoszenia o otwarciu naboru wniosków w NPRH, podstawową stawkę dofinansowania do arkusza należy pomnożyć razy dwa. Szkoda, że Ministerstwo każe naukowcom bawić się w detektywów, zamiast wskazać, o który komunikat chodzi.

Nabór wniosków w modułach 3.1 i 3.2 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki trwa do 30 września 2013 r. Formularze konkursowe zostaną udostępnione w systemie www.osf.opi.org.pl 19 sierpnia 2013 r.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...