środa, 14 sierpnia 2013


Fragment okładki "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?"
Po długotrwałych pracach oddajemy dziś do Waszych rąk kompletną wersję publikacji "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?". Jego celem jest ułatwienie aplikowania o środki do Narodowego Centrum Nauki. Publikacja jest dostępna w formacie pdf oraz w formatach na czytniki ebooków - ePub i mobi.

Umiejętność pozyskiwania środków na badania stała się jedną ze specjalizacji, którą powinien posiadać współczesny naukowiec w Polsce. Jeżeli naukowiec ten prowadzi badania, które można zaliczyć do badań podstawowych, to największą pulę pieniędzy może uzyskać z Narodowego Centrum Nauki. 

Napisanie wniosku, który pozwoli uzyskać środki finansowe, nie jest jednak prostą sprawą. Wymaga zdobycia wiedzy o sposobach i technikach tworzenia wniosków. Mają one bowiem własną, dość specyficzną formę.

Dla naukowca formularze, odpowiadanie na dziesiątki pytań czy konstruowanie budżetu projektu, może być czynnikiem zniechęcającym do aplikowania o środki na badania. Chcemy więc ułatwić proces składania wniosków. Ponieważ dotychczas praktycznie nie pojawiały się opracowania, w których wyjaśniano, jak składać wnioski - postanowiliśmy uzupełnić tę lukę i stworzyliśmy nasz poradnik. Mamy nadzieję, że będzie on przydatny szczególnie dla młodych naukowców, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie nauki.

Zasady konkursów NCN mogą ulegać zmianom. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy czytasz najnowszą wersję poradnika. Aktualna wersja poradnika zawsze na dedykowanej mu stronie www.granty-na-badania.com. Czytana wersja to wersja I. Ukazała się w sierpniu 2013 r.

Zdajemy sobie sprawę, że poradnik zawsze można napisać lepiej. Będziemy więc wdzięczni za wszelkie uwagi i wskazówki, co warto poprawić lub o jakie zagadnienia uzupełnić poradnik. Uwagi i wskazówki można kierować na adres kontakt@granty-na-badania.com

Kliknij i pobierz "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?" w formacie pdfePub lub mobi
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...