poniedziałek, 23 września 2013


Logo Konkursu naukowego Explory
Do 31 października 2013 r. można zgłaszać swoje propozycje w ramach Konkursu Naukowego E(x)plory. Konkurs adresowany jest do młodych naukowców, którzy mają nie mniej niż 14 lat i nie więcej niż 20 lat. Pomysły ze wszystkich dziedzin nauki można zgłaszać indywidualnie lub w zespołach dwu i trzyosobowych.


Wśród zgłoszonych projektów jury wybierze 150 najlepszych, które zostaną zakwalifikowane do pięciu regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, podczas których zostaną wybrane prace finałowe. W marcu 2014 r. w Poznaniu odbędzie się finał konkursu podczas Międzynarodowego Festiwalu E(x)plory. Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:
  • I nagroda – stypendium naukowe 6 000 zł dla Laureata i grant 6 000 zł dla jego szkoły.
  • II nagroda – stypendium naukowe 4 000 zł dla Laureata i grant 4 000 zł dla jego szkoły.
  • III nagroda – stypendium naukowe 2 000 zł dla Laureata i grant 2 000 zł dla jego szkoły

Jury przyzna również wyróżnienia, które obejmują wyjazdy na najbardziej prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Abu Dhab. Przewidziano także nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy autor projektu naukowego, który dojdzie do eliminacji regionalnych konkursu może wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych E(x)plory.

Każdy zgłaszany projekt musi mieć swojego opiekuna. Może nim być nauczyciel, wychowawca, opiekun prawny lub rodzic. Zadaniem opiekuna jest czuwanie nad bezpieczeństwem młodego naukowca podczas prowadzonych przez niego badań, udzielanie pomocy w ich realizacji oraz udzielanie rad i wskazówek. 
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...