poniedziałek, 9 września 2013


Książki w bibliotece Medyceuszy
Znalezienie pracy jest obecnie trudnym zadaniem. Jeśli nie chce nas zatrudnić nasza macierzysta jednostka naukowa, możemy mieć problemy ze znalezieniem pracy jako naukowiec. Postanowiliśmy nieco ułatwić to zadanie i dziś prezentujemy trzy bazy danych z informacjami o wolnych miejscach pracy dla naukowców.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pierwsze - a zarazem najbardziej obszerne - to baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach naukowych, akademickich oraz w sferze zarządzania nauką w Polsce, którą na swojej stronie internetowej prowadzi Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W chwili pisania tego artykułu (9 września 2013 r.) w bazie znajdują się 587 aktualne oferty pracy.

Baza MNiSW pozwala na przeszukiwanie ofert ze względu na różne kryteria. Przede wszystkim można przejrzeć wszystkie ogłoszenia bez segregowania ich. Można również zapoznać się z ogłoszeniami tylko z konkretnego województwa, miasta lub uczelni. Dopuszczalne jest także poszukiwanie oferty ze względu na interesujące nas stanowisko (asystent, adiunkt, wykładowca, profesor itp.). Można wreszcie poszukiwać stanowiska pracy wpisując interesujące nas słowo kluczowe lub dziedzinę nauki.


Narodowe Centrum Nauki

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki można zaś zapoznać się z bazą ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez NCN. Oferta jest tu zdecydowanie skromniejsza niż w przypadku MNiSW. Większość propozycji jest zaś skierowana do najmłodszych naukowców - studentów, doktorantów oraz post-doców. 

NCN oferuje także mało możliwości przeszukiwania ofert. Możliwe jest tylko posortowanie ich ze względu na miasto, w której znajduje się jednostka naukowa. 


Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Swoją bazę ofert pracy w projektach laureatów posiada także Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Oferty adresowane są do młodych naukowców - studentów, doktorantów i post-doców. Przedstawione ogłoszenia można posortować ze względu na przywołane powyżej stanowiska oraz ze względu na dziedzinę nauki, której dotyczą.

Baza ogłoszeń FNP nie zawiera zbyt wielu propozycji, ale i laureatów konkursów FNP nie jest zbyt wielu. Niemal wszystkie oferty adresowane są zaś do naukowców związanych z dziedzinami nauki bio, info oraz techno.

Link do bazy ofert pracy w projektach laureatów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Warto także zapoznać się z ofertą staży oraz staży podoktorskich, które umieszczamy na stronie www.granty-na-badania.com.Print Friendly and PDF
SklepNaukowy

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom