środa, 2 października 2013


Logo Narodowego Centrum Nauki
Jak już informowaliśmy udostępnione zostały formularze konkursowe w ramach konkursów Opus, Sonata i Preludium, które 16 września 2013 r. zostały otwarte przez Narodowe Centrum Nauki. W formularzach wprowadzone zostały zmiany, które znalazły się w opublikowanych wcześniej regulaminach przywołanych konkursów.

Od konkursów ogłoszonych 16 września 2013 r. NCN rozpoczęło proces wprowadzania zmian w katalogu kosztów pośrednich i bezpośrednich. Koszty pośrednie podzielono na trzy następujące kategorie:
  1. Wynagrodzenia wraz z pochodnymi i stypendia naukowe.
  2. Aparatura naukowo-badawcza.
  3. Inne koszty bezpośrednie.
Do kategorii "inne koszty bezpośrednie" zaliczono następujące wydatki:
  • surowce, półprodukty, odczynniki, materiały biurowe / piśmiennicze;
  • usługi obce;
  • wyjazdy służbowe;
  • wizyty i konsultacje;
  • inne wydatki.
I właśnie w oparciu o taki podział przedstawić trzeba wszystkie wydatki, które planowane są w budżecie projektu zgłaszanego do NCN. Obrazuje to poniższy zrzut ekranu z systemu www.osf.opi.org (kliknij w poniższy obraz w celu powiększenia go). Od teraz zgłaszając wniosek do NCN, każdy wydatek należy przypisać do jednej w podanych kategorii. Szczegóły zmian wprowadzonych w kosztach pośrednich i bezpośrednich podawaliśmy we wrześniu (kliknij!).

Nowy sposób rozliczania kosztów we wnioskach do NCN
Nowy sposób rozliczania kosztów we wnioskach do NCN.
Jak można zauważyć na powyższym zrzucie ekranu, wyjaśnienia dotyczące poszczególnych kosztów należy przedstawić w języku angielskim. To nie jest jednak nowością. Od konkursów otwartych 15 marca 2013 r. niemal cały wniosek do NCN trzeba pisać w języku angielskim.

Wszystkim, którzy planują składać wniosek do NCN, polecamy naszą pomoc w formie bezpłatnego ebooka pt. "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?".Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...