czwartek, 17 października 2013


Logo Narodowego Centrum Nauki
Narodowe Centrum Nauki opublikowało harmonogram planowanego naboru wniosków w 2014 r. W porównaniu do roku 2013 do harmonogramu nie wprowadzono niemal żadnych zmian. Nabór wniosków odbywał będzie się cztery razy do roku: w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu. Najpopularniejsze konkursy - Opus, Sonata i Preludium - otwierane będą na wiosnę i na jesieni.

Nowością w harmonogramie NCN jest podawanie daty granicznej, do której muszą zostać opublikowane wyniki konkursów. Jest to jednak tylko pozorna nowość. Jako wymagany termin rozstrzygnięcia konkursów, NCN podało bowiem datę pół roku późniejszą niż termin zamknięcia naboru wniosków. Zapis ten można było jednak znaleźć już wcześniej w regulaminach konkursów. Brzmi on:
Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż po upływie 6 miesięcy od dnia zakończenia terminu przyjmowania wniosków o finansowanie projektów badawczych.

Harmonogram konkursów NCN w 2014 r.

Harmonogram konkursów Narodowego Centrum Nauki w 2014 r.


Przypominamy, że do 16 grudnia trwa nabór wniosków w ramach konkursów Opus 6, Sonata 6 i Preludium 6.

Praktyczne informacje dotyczące składania wniosków do NCN można znaleźć w naszej bezpłatnej publikacji "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?".Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...