sobota, 12 października 2013


Logo Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Pracując na etacie w jednostce naukowej, może pojawić się pokusa rozpoczęcia działalności na własny rachunek i założenia własnej działalności gospodarczej. W szczególności dotyczy to naukowców, których praca daje wymierne rezultaty. Jeśli zastanawiacie się nad taki krokiem, warto sięgnąć po poradnik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pt. "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą".


Publikacja przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości może być dobrym punktem dla naukowca, który w przyszłości chciałby komercjalizować wyniki swoich badań naukowych lub po prostu chciałby założyć własną działalność gospodarczą. W związku z tym, że naukowcy są często ludźmi kreatywnymi, nie brakuje więc im pomysłów na twórcze działanie na własny rachunek.

Podobnie musieli myśleć autorzy "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą", bo w publikacji nie zapomniano o przedsiębiorczości akademickiej, ośrodkach innowacji i transferu technologii oraz uczelnianych inkubatorach przedsiębiorczości.

Mocnych stron omawianej publikacji jest co najmniej kilka. Przede wszystkim już na początku autorzy przekonują, że kluczem do odniesienie sukcesu jako przedsiębiorca jest wiedza. A tej przecież naukowcy powinni posiadać szczególnie dużo. Ciekawie brzmi poniższy fragment:
Każdy początkujący przedsiębiorca ma szansę na odniesienie sukcesu. Potrzebna jest determinacja, ciężka praca i… wiedza. Ten ostatni czynnik jest równie niezbędny na starcie jak kapitał na rozruch biznesu.
W dalszej części publikacji czytelnicy dostają w przystępny sposób wyjaśnione zagadnienia, z którymi warto się zapoznać przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Biznesplan, analiza SWOT, promowanie swojej działalności, wybieranie form rozliczania podatkowego, pozyskiwanie środków finansowych na rozpoczęcie działalności - o tym wszystkim dowiemy się z kolejnych stron publikacji.

Omawiana publikacja ma 64 strony i z tego  powodu nie jest wyczerpującym kompendium wiedzy dla młodych przedsiębiorców. Autorzy publikacji starali się jednak zaradzić i tej niedoskonałości. W pliku pdf znaleźć można bowiem wiele odesłań w postaci linków do innych publikacji, stron internetowych i baz wiedzy, w których omawiane zagadnienie przedstawione jest w sposób bardziej rozbudowany.

Jeśli zastanawiacie się czy warto zostać przedsiębiorcą, publikacja "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą" będzie dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia poważnych rozmyślań na ten temat. 
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...