sobota, 2 listopada 2013


Logo projektu (R)ewolucje Firm Akademickich
W Weekendowo o Nauce już raz zachęcaliśmy do zainteresowania się akademicką przedsiębiorczością. Dziś wracamy do tego tematu, bo nic nie zachęca tak dobrze do wzięcia spraw w swoje ręce, jak przykłady naukowców, którym udało się odnieść sukces również na polu biznesowym. 

(R)Ewolucja Firm Akademickich to wspólny projekt realizowany przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM, Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice”, Wrocławski Park Technologiczny oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielono­górskiego. Efekty ich współpracy mogą obserwować wszyscy. W ramach projektu prowadzone są bowiem nie tylko szkolenia, ale także przygotowane zostały nagrania, w których pokazane są przykłady firm akademickich.

Z serii krótkich filmów "(R)Ewolucje Firm Akademickich" można dowiedzieć się o praktycznej stronie zakładania firmy, która bazuje na wiedzy naukowej oraz problemach, które można wówczas napotkać. Jako, że bohaterami każdego odcinka są osoby, które zdecydowały się na łączenie nauki z biznesem, ich rady mogą być cenne dla naukowców, którzy zastanawiają się nad takim krokiem.

Poniżej zamieszczamy pierwszy odcinek z serii "(R)Ewolucje Firm Akademickich". Wszystkie odcinki można obejrzeć na kanale InQbatora Technologicznego na youtube.


Na wspomnianym kanale InQbatora Technologicznego znajduje się również seria filmów pt. "Na skrzydłach biznesu". To kolejna porcja przykładów firm, które powstały w celu komercjalizacji wyników badań naukowych. Ponadto - znów mamy okazję czerpać z doświadczenia innych i poznania dobrych praktyk, które warto znać, przed założeniem własnej firmy akademickiej. Poniżej pierwszy odcinek serii "Na skrzydłach biznesu".
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...