sobota, 11 stycznia 2014
W Weekendowo o Nauce zajmowaliśmy się już akademicką przedsiębiorczością oraz firmami akademickimi. Tym razem podpowiemy, gdzie można uzyskać konkretną pomoc, jeśli chcemy założyć własną firmę. Wiele do zaoferowania w tej materii mają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które znajdują się niemal w całej Polsce. 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają przy ponad 30 polskich uczelniach (zobacz mapę). Jak chwalą się na swojej stronie internetowej AIP - w ich ramach działa "ponad 1400 rozwijających się firm". Czym więc w ogóle są AIP?

W dużym skrócie - AIP pomaga chętnym osobom w założeniu własnego przedsiębiorstwa, a następnie udziela pomocy w jego prowadzeniu. Cytując informacje ze strony www.inkubatory.pl:
Współpraca z AIP umożliwia każdej osobie założenie firmy najniższym kosztem, najszybciej i najłatwiej w Polsce, przy minimalnym ryzyku. Przedsiębiorca nie musi mieć lokalu, grubego portfela i znajomości.
Wystarczy dobry pomysł! AIP oferuje szereg atrakcyjnych profitów, aby Twoja firma mogła się dynamicznie rozwijać.
Sformułowanie "najniższym kosztem" oznacza w praktyce konieczność ponoszenia opłaty w wysokości 250 zł miesięcznie. Ta kwota zapewnia obsługę księgową oraz dostęp do powierzchni biurowej. Dodatkowo właściciele firm działających w ramach AIP otrzymują dostęp do specjalistycznej wiedzy i szkoleń. Istnieje także możliwość uzyskania wsparcia w pozyskaniu inwestora do firmy lub wsparcia finansowego dla niej w wysokości 100 000 zł.

Program Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - źródło http://www.inkubatory.pl/program/
Program Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - źródło http://www.inkubatory.pl/program/

Oferta przedstawiana przez AIP wydaje się interesująca szczególnie dla studentów, którzy mają pomysł na założenie własnej firmy. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie firmy w AIP ma swoje plusy i minusy. Interesującą rozmowę o blaskach  i cieniach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości można przeczytać na portalu GoldenLine.pl. Przed założeniem własnej firmy warto także skontaktować się ze specjalistą, który doradzi, jaka forma działalności jest najlepsza dla konkretnego pomysłu.

Więcej informacji o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości można znaleźć na ich stronie internetowej pod adresem www.inkubatory.pl. Przypominamy także, że środki na założenie własnej firmy  - do 60 000 zł - można uzyskać także w ramach trwającego obecnie naboru wniosków w programie Pierwszy biznes - wsparcie w starcie.

Zdjęcie we wpisie Some rights reserved by Linh_rOmPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...