sobota, 18 stycznia 2014


Nauka w Polsce cały czas boryka się z wieloma problemami. Niektóre z nich są trudne do rozwiązania, bo wymagają działań, których konsekwencje mogą dotknąć wielu przedstawicieli świata nauki. Dodatkowo zmiany powinny być wypracowane przy współpracy samych naukowców. Wszystko dlatego, że mogą mieć one zarówno faworyzujący, jak i dyskryminujący dla danych grup charakter.

Z tego powodu toczone są debaty, które mają za zadanie ukazać najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi nasza nauka, z możliwie wielu punktów widzenia. Ma to pomóc w uniknięciu błędów i wprowadzeniu takich zmian, które będą najlepiej odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom środowiska naukowego. Jedną z organizacji, która podejmuje trud debatowania nad wspomnianymi zagadnieniami jest ruch Obywatele Nauki.

Dużym plusem działalności ON jest fakt, że jego przedstawiciele dokładają starań, by dotrzeć ze swoim przekazem do możliwie najszerszego grona odbiorów. Przejawem tego jest fakt umieszczenia w internecie pełnej wersji nagrań wideo z dyskusji, które były prowadzone pod koniec 2013 r. Poruszano na nich zagadnienia związane z humanistyką, statusem doktorantów, finansowaniem nauki oraz parametryzacją jednostek naukowych. Zachęcamy do zapoznania się z poglądami z debat. Poniżej zamieszczamy wszystkie nagrania.

Humanistyka w polskim systemie nauki - jaka przyszłość?Doktorant: student, badacz czy dydaktyk?Jak finansować naukę?Parametryzacja jednostek naukowych


Wszystkie nagrania Obywateli Nauki można znaleźć na ich kanale w serwisie YouTube.

Zdjęcie we wpisie na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported by SLJPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...