sobota, 25 stycznia 2014


W październiku 2013 r. zachęcaliśmy do zapoznania się z bezpłatną publikacją przygotowaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pt. "Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą". Dziś polecamy kolejne publikacje, które PARP udostępnia na stronie internetowej www.web.gov.pl. Można znaleźć w nich dużo informacji, które przydadzą się osobom, które zastanawiają się nad założeniem własnej firmy.

Publikacji przygotowanych przez PARP jest kilkadziesiąt. Część z nich można uznać za dokumenty, które wprost odnoszą się do projektów przedsiębiorców finansowanych ze źródeł unijnych. Na szczęście duża część poradników adresowana jest do wszystkich osób, któredopiero  rozważają zostanie przedsiębiorcą. 

Na uwagę zasługuje szczególnie publikacja pt. "Od pomysłu do realizacji – jak zbudować start-up". Choć nie jest ona pokaźna pod względem liczby stron, to zebrano w niej ważne informacje dotyczące planowania działalności. Co ważne - informacje te można odnieść nie tylko do działalności w ramach przedsiębiorstwa, ale także do działania w ramach prowadzenia badań naukowych. Nie można także zapominać, że wiele dobrze zaplanowanych badań naukowych, zaowocowało przeniesieniem ich wyników do sektora biznesu.

Autorzy wspomnianej publikacji w prosty sposób wyjaśniają, jak powstają pomysły, z których później mogą zrodzić się podstawy przedsiębiorstw:
Narodziny genialnego rozwiązania to proces, a nie chwila
Złudnym jest wrażenie, że genialne rozwiązanie jest wynikiem wyłącznie chwilowego oświecenia. Pomysł pojawia się podczas splotu specyficznych zdarzeń u osób, które są gotowe do znalezienia rozwiązania lub go poszukują. Najczęściej oświecenie poprzedzone jest wysiłkiem, pracą nad koncepcją oraz głębokim osobistym zaangażowaniem. Okres inkubacji pomysłu może trwać długo. Dlatego należy pracować nad rozwiązaniem. Każde działanie osoby poszukującej przybliża moment, w którym objawi się rozwiązanie.
 
Z innych poradników dowiemy się, jak zaplanować proste działania marketingowe w naszej firmie, jak zarządzać ryzykiem, jak układać relacje z klientami czy wykorzystać internet do rozwoju naszej działalności. Wszystkie publikacje dostępne są bezpłatnie w e-bibliotece na stronie www.web.gov.pl. Najnowsze pozycje udostępnione zostały w formacie pdf oraz formatach mobi i ePub na czytniki. Starsze publikacje można pobrać tylko w formacie pdf.


Zdjęcie we wpisie: Some rights reserved by zipckrPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...