piątek, 21 lutego 2014


Logo konkursu Droga na Harvard
Do 14 kwietnia 2014 r. można składać wnioski w ramach piątej edycji konkursu Droga na Harvard. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Laureaci konkursu uzyskają możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w tygodniowym pobycie w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda.

Organizatorzy konkursu poszukują osób, które pasjonują się nauką, sportem, kulturą oraz angażują się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne. Są to kryteria, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia na Uniwersytecie Harvarda. 

Procedura konkursowa składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie kandydaci składają formularz zgłoszeniowy oraz esej do 3200 znaków w języku angielskim. W obecnej edycji naboru wniosków należy przygotować esej na temat What is the most interesting problem or important issue for you?

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 30 osób. Wezmą one udział w rozmowach z Kapitułą Konkursu. W oparciu o przeprowadzone rozmowy wybranych zostanie 15 osób, które otrzymają miano Laureata Konkursu Droga na Harvard. Cztery najwyżej ocenione osoby, uzyskają tytuł Laureata Nagrody Głównej i wyjadą do USA.

Laureaci konkursu zostaną także objęci programem mentorskim. W jego ramach uzyskają dostęp do wiedzy i doświadczenia ponad 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Organizatorzy konkursu informują, że:
Konkurs Droga na Harvard nie jest w żadnym stopniu częścią oficjalnego procesu przyjęcia na studia na Uniwersytecie Harvarda, a jedynie umożliwia bliższe zapoznanie się z uczelnią i zasadami przyjęcia w poczet studentów. Ponadto udział w tym konkursie nie stwarza preferencyjnych możliwości stania się studentem Harvardu bądź uzyskania pomocy finansowej na pokrycie kosztów studiów ani procedury przyjęcia na studia.
Strona internetowa konkursu Droga na HarvardPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...