czwartek, 6 lutego 2014Wybrane publikacje serwisu e-naukowiec.eu
Coraz więcej publikacji naukowych zamieszczanych jest w internecie. Co więcej - powstają publikacje, które mają tylko elektroniczne wersje i dostępne są tylko on-line. Jedną z inicjatyw, która stawia na promowanie elektronicznych wersji publikacji jest serwis http://e-naukowiec.eu/, w którym dostępne są one bezpłatnie.

Choć w ofercie serwisu e-naukowiec.eu znajduje się zaledwie 12 książek, to warto zatrzymać się na tej stronie. Wszystko dlatego, że przygotowywane publikacje udostępniane są na licencjach Creative Commons, a więc zgodnie z duchem otwartej nauki. Czytelnicy mogą więc korzystać z zamieszczonych książek bez ponoszenia związanych z tym kosztów.

W dotychczasowych zbiorach serwisu e-naukowiec.eu znajdują się pozycję dotyczące nauk humanistycznych. Sami twórcy serwisu tak opisują jego cel:
Serwis e-naukowiec.eu jest dziełem badaczy tworzących portal: Wiedza i Edukacja. Stworzyliśmy e-naukowca, aby był platformą do udostępniania i promowania książek naukowych, popularnonaukowych i edukacyjnych z różnych dyscyplin wiedzy. E-booki, które wydajemy ukazują się na licencji Creative Commons i są dostępne dla każdego czytelnika bez żadnych ograniczeń. Dbamy o najwyższe standardy publikacji. Wydawane u nas e-booki są recenzowane, a dodatkowo mogą być komentowane i oceniane na blogu przez samych internautów. E-naukowiec służy również do promocji i odpowiedniego pozycjonowania poszczególnych e-boków w sieci. Dokładamy starań, aby wydawane u nas książki były widoczne w Internecie oraz pobudzały do dyskusji i polemik. Działamy na rzecz ściślejszego powiązania nauki ze społeczeństwem.
W przeciwieństwie do Biblioteki Otwartej Nauki za umieszczenie swojej publikacji w serwisie e-naukowiec.eu trzeba zapłacić. Wynika to jednak z faktu, że w BON zamieszczane są opublikowane już książki i artykuły. W tym przypadku mamy do czynienia z niepublikowanymi wcześniej pracami i konieczne jest przeprowadzenie prac redaktorskich oraz recenzji zgłaszanej publikacji. Więcej informacji o działaniu serwisu e-naukowiec.eu można znaleźć w liście najczęściej zadawanych pytań.
Zdjęcie we wpisie - fragment strony http://e-naukowiec.eu/
 

Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...