wtorek, 18 lutego 2014


Logo Narodowego Centrum Badań i RozwojuDo 31 marca 2014 r. można składać wnioski w ramach polsko-berlińskiego konkursu na wspólne projekty badawczo-rozwojowe w obszarze fotoniki. Organizatorem konkursu z polskiej strony jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które na finansowanie projektów zaplanowało 1 500 000 euro. Ze strony niemieckiej wnioski przyjmuje Departament Gospodarki, Technologii i Badań Senatu Berlina.

W obecnym naborze wniosków przyjmowane są projekty w dziedzinie fotoniki w obszarze Optoelectronic components and systems for smart production,communication and medicine. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski na finansowanie badań składają polsko-niemieckie konsorcja badawcze. W skład konsorcjum musi wchodzić co najmniej jeden podmiot z kraju związkowego Berlin.

Wnioskodawcą składającym do NCBiR wniosek o dofinansowanie projektu musi być  konsorcjum naukowe w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki, w skład którego wchodzi co najmniej jedna jednostka naukowa spełniająca kryteria organizacji badawczej w rozumieniu art. 30 ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych, oraz co najmniej jeden przedsiębiorca spełniający kryteria przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 1 Załącznika I do ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych (mikro-, mały, średni lub duży przedsiębiorca), mający siedzibę na terenie RP.

Wniosek należy przesłać w wersji elektronicznej (skan dokumentu zawierający wymagane podpisy i załączniki) na adres e-mail: konkursberlin@ncbr.gov.pl.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...