środa, 12 marca 2014


Logo Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju
Do 4 kwietnia 2014 r. można składać wnioski w ramach VI edycji konkursu dotacji Fundusze Europejskie na poziomie Narodowej Strategii Spójności. Celem konkursu jest jest budowanie naukowego wsparcia w procesie realizacji wdrażania funduszy europejskich, pozwalające na doprowadzenie do jak najlepszego i najefektywniejszego wykorzystania środków przyznanych Polsce przez UE na lata 2007-2013 oraz 2014-2020. Budżet konkursu wynosi 500 000 zł.

Zgodnie z regulaminem konkursu o dotacje mogą ubiegać się:
  • uczelnie wyższe oraz instytucje badawczo rozwojowe, których przedmiotem badań oraz nauczania jest rozwój regionalny bądź Fundusze Europejskie;
  • pracownicy naukowi, których przedmiotem badań oraz nauczania jest rozwój regionalny bądź Fundusze Europejskie;
  • organizacje pozarządowe.

Przedmiotem dotacji mogą być następujące działania:
  • badania naukowe lub ekspertyzy oraz prezentacja ich wyników - dofinansowanie do 80 000 zł;
  • konferencje  - wkład merytoryczny w tym m.in.: wydanie publikacji pokonferencyjnej, zaproszenie prelegentów zagranicznych i krajowych, współpraca z ośrodkami naukowymi, zwiększenie oddziaływania międzynarodowego konferencji, tłumaczenia; dofinansowanie do 60 000 zł;
  • publikacje naukowe - w tym elektroniczne, prezentujące efekty badań, ekspertyz, analiz i  koncepcji przyczyniające się w znaczący sposób do poprawy wdrażania funduszy europejskich oraz wsparcia rozwoju regionalnego; dofinansowanie do 30 000 zł.

Zgodnie z regulaminem konkursu realizacja dofinansowanych projektów musi zostać zakończona do dnia 30 września 2014 r. Wkład własny oferenta musi wynosić minimum 30 procent całości wnioskowanej kwoty. 
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...