środa, 12 marca 2014Często kluczem do uzyskania środków na prowadzenie badań naukowych, jest posiadanie wiedzy o tym, kiedy będzie prowadzony nabór wniosków. Jeśli wiemy o tym dostatecznie wcześnie, mamy możliwość przygotowania wniosku. By ułatwić rozeznanie się w ofercie konkursowej różnych instytucji, postanowiliśmy zebrać dostępne harmonogramy naboru wniosków w jednym miejscu.

Narodowe Centrum Nauki jest instytucją, do której wnioski składa wielu polskich naukowców. Atutem NCN jest publikowanie harmonogramu naboru wniosków na najbliższy rok kalendarzowy. Szczegółowe terminy naboru wniosków w 2014 r. można znaleźć w poniższej tabeli.

Harmonogram konkursów NCN w 2014 r.

Więcej informacji o naborze wniosków w ramach konkursów,  które organizuje NCN można znaleźć w tym wpisie - kliknij!

Bogatą ofertę konkursową dla naukowców i przedsiębiorców posiada także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Instytucja ta również podała harmonogram naboru wniosków w 2014 r. NCBiR planuje jednak organizację nowych konkursów, które nie zostały jeszcze uwzględnione w harmonogramie. Oferta będzie więc bogatsza. Szczegółowe terminy naboru wniosków w znanych dziś konkursach, można znaleźć w poniższej tabeli.

Harmonogram noboru wniosków w NCBiR w 2014 r.

Więcej informacji o naborze wniosków w ramach konkursów, które organizuje NCBiR można znaleźć w tym wpisie - kliknij!

Szczegóły swojej oferty konkursowej dla naukowców w 2014 r. podała także Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. W 2014 r. FNP planuje nowe konkursy na projekty badawcze, położenie nacisku na umiejętności zarządzania, komercjalizacji i upowszechniania wyników badań naukowych oraz działania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Więcej informacji o naborze wniosków w ramach konkursów, które organizuje FNP można znaleźć w tym wpisie - kliknij!

Naukowcy mogą także zainteresować się ofertą konkursową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W ramach konkursów z dziedziny Edukacja Ekologiczna WFOŚiGW organizuje konkursy, w których beneficjentami mogą być m.in. szkoły wyższe i instytuty badawcze. Więcej informacjo o naborze wniosków w ramach konkursów, które organizuje WFOŚiGW można znaleźć w tym wpisie - kliknij!

Najnowszych informacji o kolejnych konkursach radzimy szukać na www.granty-na-badania.com. Polecamy również nasz kalendarz, w którym znajdują się wszystkie konkursy - w tym wiele z kwietnia i maja. Kalendarz można znaleźć w każdym wpisie tuż nad formularzem komentarzy. A jeżeli chcecie być na bieżąco z wszystkimi informacjami o konkursach na granty, stypendia i staże polecamy nasze profile w serwisach społecznościowych - FacebookTwitter i Google+. Zachęcamy także do zapisania się na nasz newsletter - formularz poniżej.    

Podaj swój adres email:Zdjęcie we wpisie: Some rights reserved by OliBac Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...