czwartek, 13 marca 2014


Fragment okładki książki "Nowe perspektywy. Nauki społeczne dla gospodarki"

Przedstawiciele nauk społecznych często narzekają, że obecnie faworyzowana jest komercjalizacja wiedzy, a w prowadzonych przez nich badaniach jest to bardzo trudne. Przedstawialiśmy już książkę pt. "Nauki społeczne a komercjalizacja wiedzy", w której wykazano, że komercjalizacja wyników badań społecznych wcale nie jest niemożliwa. Tym razem polecamy kolejną publikację pt. "Nowe perspektywy. Nauki społeczne dla gospodarki". Jej autorzy także udowodniają, że przedstawiciele nauk społecznych mogą współpracować z gospodarką.

Książka "Nowe perspektywy..." podobnie jak "Nauki społeczne..." powstała w ramach projektu "BRing. Nauki społeczne dla gospodarki". Chronologicznie jest to pierwsza publikacja, która powstała w jego ramach. Tym razem do rąk dostajemy dużą porcję wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dotyczącej współpracy nauk społecznych z gospodarką.

Omawiana publikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej przedstawione zostały wynika badań przeprowadzonych wśród naukowców, którzy na co dzień łączą nauki społeczne z działalnością gospodarczą. Oczywiście wykorzystują w niej wiedzę, którą zdobyli i nadal zdobywają w pracy naukowej. Wyniki badań zostały przedstawione na dziewięciowymiarowej przestrzeni opisu. Obejmuje ona:
  • motywacje;
  • rozwiązania organizacyjne;
  • sposoby łączenia dwóch światów;
  • finansowanie;
  • rozwój działalności, ciągłość i trwałość;
  • rola lidera;
  • promocja;
  • trudność i bariery;
  • czynniki sukcesu.
Przyjęcie takiego podejścia przy omawianiu wyników badań, pozwala ukazać proces współpracy nauk społecznych i gospodarki w szerokiej perspektywie. Czytelnik dowiaduje się o rozpoczęciu działalności, jej przebiegu oraz blaskach i cieniach, które temu towarzyszą. Jeśli sam zastanawia się nad rozpoczęciem podobnej działalności, dostaje więc wskazówki, co może go spotkać.

Druga część książki - zdecydowanie bardziej rozbudowana - to opisy przykładów konkretnych firm, które zostały założone przez przedstawicieli nauk społecznych. Czytelnicy dostają więc empiryczne potwierdzenie, że nauki społeczne i gospodarka mogą nawiązywać współpracę, która przynosi obustronne korzyści.

Książka "Nowe perspektywy. Nauki społeczne dla gospodarki" jest dostępna bezpłatnie w formacie pdf. Można ją przeczytać poniżej lub pobrać klikając w zamieszczony poniżej link.
  


Okładka książki "Nowe perspektywy. Nauki społeczne dla gospodarki"Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...