wtorek, 15 kwietnia 2014


Logo Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej poinformowała na swojej stronie internetowej o nowym konkursie eNgage. Konkurs adresowany jest do popularyzatorów nauki, a jego celem jest rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych dla różnych grup odbiorców niebędących naukowcami, przede wszystkim dla młodzieży i studentów. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają po 45 000 zł. Nabór wniosków trwa do 16 czerwca 2014 r.

Zgodnie z informacjami organizatorów w konkursie mogą brać udział doktoranci oraz pracownicy naukowi zatrudnieni na umowę o pracę. Regulamin konkursu nakłada na wnioskodawców obowiązek zaplanowania w ramach zgłaszanego projektu minimum czterech spotkań z młodzieżą, podczas których będzie popularyzowana nauka oraz kariera naukową jako wartościową ścieżkę rozwoju. Składając wniosek konkursowy, należy opisać projekt, przygotować plan ww. spotkań oraz kosztorys na okres 12 miesięcy.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje, że:
W ramach Konkursu finansowane będą innowacyjne pomysły o charakterze popularyzatorskim. Konkurs obejmuje wszystkie dziedziny nauki. Nie ma też żadnych ograniczeń co do metody popularyzacji. Można przygotować zarówno cykl wykładów czy spotkań, pisać bloga jak i zaprojektować aplikację na smartfona służącą do popularyzowania wiedzy.
Wniosek składa się za pośrednictwem systemu http://wnioski.fnp.org.pl. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski mogą składać uczestnicy projektu SKILLS, a więc osoby które w związku ze swoim wcześniejszym udziałem w projekcie SKILLS podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie oraz oświadczenie dotyczące danych osobowych:

Strona internetowa konkursu eNgagePrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...