czwartek, 10 kwietnia 2014


Serwis www.granty-na-badania.com ma już rok
10 kwietnia 2013 r. w sieci pojawił się pierwszy wpis zamieszczony na stronie www.granty-na-badania.com. Wierzyliśmy wówczas, że polscy naukowcy potrzebują miejsca, w którym będą mogli znaleźć informacje o konkursach na granty, stypendia oraz staże. Wierzyliśmy także, że potrzebne jest miejsce, w którym naukowcy dowiedzą się, jak pracować nad swoim rozwojem naukowym. Wierzymy w to i dziś. Dlatego nie spoczywamy na laurach i obiecujemy, że z każdym dniem będziemy dokładali starań, żeby tworzyć jeszcze lepszy serwis. Czytelnikom dziękujemy zaś za codzienne odwiedziny.

Pierwszy rok tworzenia serwisu był dla nas czasem wytężonej pracy. Opublikowaliśmy "Poradnik: Jak złożyć dobry wniosek do NCN?". Jego najnowszą wersję z marca 2014 r. można pobrać bezpłatnie w formatach pdf, ePub i mobi. W ramach działu Gdzie szukać wiedzy do grantów staramy się podpowiadać, gdzie w internecie można znaleźć bezpłatne publikacje naukowe oraz użyteczne bazy danych. Rozpoczęliśmy także serię Dobre praktyki w pisaniu wniosków o grant, w której wskazujemy na co zwracać uwagę podczas prac nad wnioskiem grantowym.

Nie ograniczamy się jednak tylko do informacji o grantach, stypendiach  i stażach. W ramach Akademii Naukowca przekazujemy wiedzę, która może być pomocna przy rozwoju osobistym pracowników naukowych. Podobny cel przyświeca Bibliotece Nowoczesnego Naukowca. Na naszą półkę trafiają tylko te pozycje, których lektura będzie pożyteczna dla naszych Czytelników. Wiemy jednak, że nie można zapominać o sprawach, które dotyczą nauki, a nie są poruszane zbyt często. Wypełnieniem tej luki jest sobotnia seria Weekendowo o Nauce.

Wiemy też, że aktywność naukowca nie może ograniczać się tylko do lokalnego podwórka. Dlatego przekazujemy coraz więcej informacji o możliwościach współpracy zagranicznej dla polskich naukowców. Nie zapominamy także o ofercie konkursowej, którą przedstawia Unia Europejska. Staramy się też przybliżać zagadnienia związane z komercjalizacją wyników badań naukowych.

Planów na nadchodzący rok mamy dużo. Jeśli uda się nam zrealizować przynajmniej połowę z nich, to rozwój strony będzie szedł w dobrym kierunku. Ale najważniejsi pozostaną dla nas Czytelnicy. To dla nich tworzona jest ta strona. Jesteśmy więc do Waszej dyspozycji. Wszelkie pytania oraz sugestie, jak powinna wyglądać strona www.granty-na-badania.com możecie przesyłać na adres kontakt@granty-na-badania.com. A jeżeli preferujecie inną formę kontaktu, to poniżej zamieszczamy informacje, gdzie można nas znaleźć

Logo portalu Facebook
Nasze wpisy na facebooku codziennie docierają do ponad 10 000 użytkowników. Na portalu tym prezentujemy również informacje, które nie trafiają na naszą stronę. Polecamy tam najciekawsze linki, zaproszenia na szkolenia i seminaria, które mogą spotkać się z Waszym zainteresowaniem. To dla nas również dobre źródło kontaktu z Czytelnikami. Zawsze możecie więc polubić nasz profil.


Logo portalu Twitter
Twitter wykorzystujemy do przekazywania krótkich, ale treściwych informacji o najnowszych konkursach oraz ciekawych artykułach, które pojawiają się na naszej stronie. Śledząc profil @Grantynabadania na pewno nie przegapicie żadnej informacji o grantach, stypendiach i konkursach.Logo portalu Google+
Google+ to kolejne miejsce, w którym informujemy o najnowszych wpisach z serwisu www.granty-na-badania.com. Jeżeli jesteście użytkownikami tego serwisu, to zachęcamy do dodania nas do swoich kręgów. Znajdziecie nas pod adresem https://plus.google.com/+Granty-na-badania


Logo RSS
Informacje z www.granty-na-badania.com możecie czytać również wykorzystując wszystkie aplikacje, które obsługują kanały RSS. Wystarczy tylko, że klikniecie w link naszego kanału RSS. W ten sposób będziecie mieli pewność, że nie przegapicie żadnej istotnej wiadomości i przeczytacie ją w wygodny dla siebie sposób.

Jeśli preferujecie kontakt drogą mailową, mamy coś dla Was. Za pośrednictwem maila również możecie otrzymywać powiadomienia o każdej informacji, która pojawia się na naszej stronie. Wystarczy, że wypełnicie poniższy formularz i zapiszecie się na newsletter. Newsletter wysyłany jest tylko wówczas, gdy na stronie pojawi się nowy wpis. Jeżeli danego dnia jest więcej informacji, powiadomienie o nich przychodzi w jednym zbiorczym mailu. Ten rozsyłany jest ok. 3:00. Rano najnowsze informacje są więc w Waszych skrzynkach pocztowych.

Podaj swój adres email:Logo Kalendarza GoogleKalendarz z terminami wszystkich konkursów, o których pisaliśmy na stronie, to efekt uwag naszych Czytelników. W kalendarzu można dokładnie zobaczyć, kiedy upływa termin składania wniosków w poszczególnym konkursie. Przy każdym wpisie znajduje się także link do pełnej informacji o konkursie.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...