poniedziałek, 7 kwietnia 2014


Logo programu Innowacje Społeczne
Aż 243 wnioski o sumarycznym budżecie na poziomie 232 mln zł wpłynęły do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach drugiej edycji programu Innowacje Społeczne. Pozwala to stwierdzić, że konkurs cieszył się dużo większą popularnością niż w czasie pierwszej edycji. Oznacza to także, że o środki na badania będzie zdecydowanie trudniej. W obecnej edycji NCBiR ma bowiem zdecydowanie mniej środków do rozdysponowania niż przy pierwszym naborze wniosków.

Budżet programu Innowacje Społeczne w obecnej edycji wynosi 10 mln zł. Wnioskodawcy złożyli zaś propozycje, których łączny budżet jest o ponad 23 razy większy od środków, które posiada NCBiR. Z informacji centrum wynika, że wkład własny zaoferowany przez organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa wynosi 29 mln zł.

Zdecydowanie łatwiej o uzyskanie środków było podczas pierwszej edycji konkursu Innowacje Społeczne. NCBiR dysponowało wówczas budżetem na poziomie 35 ml zł. Co ciekawe konkursu cieszył się jednak zdecydowanie mniejszą popularnością niż obecnie. Wnioskodawcy złożyli wówczas zaledwie 76 wniosków, których łączny budżet wynosił niespełna 62 mln zł. Był więc on niespełna dwa razy większy od środków, które posiadało centrum. Ostatecznie w pierwszej edycji konkursu do finansowania zakwalifikowano 17 projektów. 

Innowacje Społeczne są kolejnym przykładem, który potwierdza, że liczba składanych wniosków zwiększa się w kolejnych edycjach konkursu. Gorszą informacją jest fakt, że największy budżet mają przeważnie pierwsze nabory wniosków. Podobną prawidłowość można zaobserwować w naborach wniosków w ramach Programu Badań Stosowanych. Najlepiej więc wnioski składać w nowo otwartych konkursach. Mają one największe budżety i najmniej chętnych do pozyskania środków. Szanse na uzyskanie finansowania są wówczas największe.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...