piątek, 4 kwietnia 2014


Fragment okładki książki "Komercjalizacja wyników badań naukowych - krok po kroku"

Zagadnienie komercjalizacji wyników badań naukowych przedstawiane jest na wiele sposobów. Można przekonać się o tym sięgając po publikacje, które omawialiśmy już w serii poradników dotyczących właśnie komercjalizacji. Na ciekawy pomysł ujęcia tematu wpadli autorzy publikacji pt. "Komercjalizacja wyników badań naukowych - krok po kroku" z Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.

W omawianym poradniku komercjalizacja wyników badań naukowych została ukazana jako proces, który posiada kolejne etapy. Prawidłowe przejście przez nie, ma ułatwić przełożenie teoretycznych wyników prac badawczych na ich praktyczne zastosowanie. Jak ujmują to sami autorzy publikacji:
Celem podręcznika jest przeprowadzenie czytelników przez wszystkie etapy procesu komercjalizacji, poczynając od analizy innowacyjności i nowości rozwiązania naukowego, planowania projektu wdrożeniowego, a kończąc na przygotowaniu i promocji oferty technologicznej.
Podręcznik zawiera cenne wskazówki przydatne w procesie komercjalizacji. Znajdą w nim Państwo również odpowiedzi na nurtujące młodych naukowców pytania, od czego zacząć proces komercjalizacji wyników badań oraz na jakie aspekty należy szczególnie zwrócić uwagę podejmując próbę komercjalizacji wyników badań naukowych.
Cały proces komercjalizacji ujęty został w kilku podstawowych krokach. Podpowiadają one w jaki sposób przejść od idei do konkretu. W publikacji uwzględniono bowiem następujące etapy:
  • Krok 1 - pomysł;
  • Krok 2 - wiedza;
  • Krok 3 - plan;
  • Krok 4 - oferta;
  • Krok 5 - sprzedaż;
  • Krok 6 - podsumowanie.
Choć nie można oczekiwać, że publikacja "Komercjalizacja wyników badań naukowych - krok po kroku" odpowie na wszelkie pytania dotyczące komercjalizacji, to będzie ona przydatna dla osób, które dopiero zaczynają się interesować tym tematem. Wykorzystanie metafory "kroków" dobrze obrazuje bowiem, jakie zadania stoją przed naukowcem, który przymierza się do praktycznego wykorzystania wyników swoich badań naukowych.


Okładka książki "Komercjalizacja wyników badań naukowych - krok po kroku"
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...