wtorek, 15 kwietnia 2014


Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Do 30 maja 2014 r. można składać wnioski na wymianę osobową naukowców w latach 2015-2016 na podstawie umowy z Portugalią. Zgodnie z informacjami organizatorów preferowane będą wnioski zespołów polskich, które wcześniej nie brały udziału w projektach wymiany osobowej z Portugalią lub też współpracowały w ramach tych projektów z innym niż obecnie zespołem po stronie portugalskiej.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że w ramach trwającego obecnie naboru wniosków, środki przyznawane przez obie strony na poszczególne projekty przeznaczone są wyłącznie na finansowanie wymiany osobowej (podróży i krótkich pobytów). 

Każdy projekt musi być składany zespoły badawcze z Polski i Portugalii. Zgodnie z regulaminem konkursu partner polski pokrywa koszty podróży naukowców polskich do Portugalii i pobytów naukowców portugalskich w Polsce. Strona portugalska pokrywa koszty podróży swoich naukowców oraz pobyty naukowców polskich w Portugalii. Wysokości finansowania na dany rok zostaną wpisane do Protokołu z posiedzenia polsko-portugalskiej Komisji mieszanej ds. selekcji projektów.

Warunkiem koniecznym dla uczestnictwa w projekcie jest udział w zespole po każdej ze stron co najmniej jednego młodego naukowca (powinna być to osoba poniżej 35 roku życia, zaangażowana w prowadzenie badań naukowych nie dłużej niż 10 lat).

Wnioski należy składać na adres:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Departament Współpracy Międzynarodowej
ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa
z dopiskiem PORTUGALIA.

Jednocześnie do 30 maja 2014 r. trwa nabór wniosków na w ramach programu Polonium na wymianę osobową polsko-francuską. Do 31 maja 2014 r. trwa zaś nabór wniosków na wymianę osobową polsko-indyjską.

 

Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...