sobota, 5 kwietnia 2014


Logo inicjatywy Boomerang

Przedsiębiorczość akademicka i komercjalizacja wyników badań naukowych są tematami, do których często powracamy na naszych łamach. Wszystko dlatego, że zagadnienia te są ze sobą bardzo blisko związane. Bardzo dobrze obrazują to spotkania z serii Boomerang, które organizowane są z inicjatywy uczestników programu Top 500 Innovators.

Cel, który przyświeca inicjatywie Boomerang, dobrze wyjaśniają jej twórcy:
Boomerang to spotkania z ludźmi nauki i biznesu, którzy opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, firmach rozwijanych na bazie swoich pomysłów i instytucjach naukowo-badawczych, którymi są pracownikami lub z którymi współpracują.
Spotkania odbywają się od kilku lat i transmitowane są na żywo do wybranych jednostek naukowych w całej Polsce. Na szczęście wszystkie spotkania są nagrywane, a następnie udostępniane w internecie dla wszystkich zainteresowanych. W tym celu wykorzystywana jest zaś platforma Pionier TV.

Najbliższe spotkanie z serii Boomerang odbędzie się 15 kwietnia 2014 r. w Szczecinie. Temat spotkania to "Nauka = Biznes". Zapisy na spotkanie prowadzone są na stronie internetowej Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Poniżej można obejrzeć nagrania z dwóch spotkań organizowanych w ramach akcji Boomerang. Co ciekawe jedno z nich nie dotyczy współpracy nauki z biznesem. Jest to ubiegłoroczna rozmowa z prof. Andrzejem Jajszczykiem z Narodowego Centrum Nauki, który opowiada o kulisach pracy NCN.

Pełną listę nagrań można znaleźć na stronie internetowej Top 500 Innovators.


Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...