sobota, 31 maja 2014


Tłumy na 18. Pikniku Naukowym w Warszawie - fot. www.granty-na-badania.com
Tłumy dzieci i dorosłych na długo przed otwarciem bram gromadziły się pod Stadionem Narodowym w Warszawie, na który w sobotnie przedpołudnie zorganizowany został 18. Piknik Naukowy. Jak zapewniają organizatorzy jest to największa w Europie impreza, której celem jest popularyzacja nauki. Po raz 18. instytuty naukowe, wyższe uczelnie, koła studenckie i instytucje kultury prezentowały na pikniku wyniki swoich najnowszych badań, a dzieląc się wiedzą i entuzjazmem usiłowały zarazić innych pasją do nauki.

Tematem przewodnim 18. Pikniku Naukowego był czas. Z tej okazji Murawą Stadionu Narodowego zawładnęły samochody. Od tych najstarszych z początków XX wieku, po ultranowoczesne, których próżno jeszcze szukać na naszych drogach. Nie zabrakło także aut dobrze znanych starszym miłośnikom nauki, czyli poczciwych Polonezów.

Piknik Naukowy w 2014 r. koncentrował się na czasie, więc nie mogło zabraknąć także wszelakich sposobów pomiaru czasu. Były więc zegary słoneczne, klepsydry oraz zdecydowanie bardziej nowatorskie formy pomiaru czasu. Nowoczesność przywoływały także drony, które krążyły nad osobami, które pojawiły się w majową sobotę na Stadionie Narodowym.


Osoby, które pojawiły się na 18. Pikniku Naukowym mogły przeżyć dachowanie samochodem, przekonać się dlaczego w samochodzie warto zapinać pasy, obserwować gwiazdy, zobaczyć erupcję wulkanu, pojawić się na miejscu zbrodni, a także nauczyć grać na skrzypcach i kontrabasie. A to tylko niewielki wycinek atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Poniżej prezentujemy fotorelację z 18. Pikniku Naukowego w Warszawie. 
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...