poniedziałek, 5 maja 2014


Logo Duke University
O tym, że umiejętność pisania dobrych artykułów naukowych, jest ważna dla rozwoju kariery naukowej, przekonywaliśmy już nie raz. Dziś po raz kolejny chcemy Wam podpowiedzieć, jak bez ponoszenia wydatków można poprawić swój warsztat pisarki. Okazja jest ku temu dobra, bo na opisywanym już przez nas serwisie Coursera.org, rozpoczął się bezpłatny kurs dotyczący pisania artykułów naukowych. Kurs został przygotowany przez jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych - Duke University.

Kurs rozpoczął się 21 kwietnia 2014 r., ale cały cały czas istnieje możliwość zapisania się. Cały kurs będzie trwał 12 tygodni. Nie ma jednak ryzyka, że straciliśmy zajęcia, które już się odbyły. Całość materiału jest bowiem dostępna w serwisie Coursera.org. Wystarczy kliknąć w ten link i zapisać się na kurs. Jak informują organizatorzy w każdym tygodniu kurs będzie wymagał poświęcenia ok. 6-8 godzin. Cały kurs prowadzony jest w języku angielskim. Znajomość tego języka jest elementem niezbędnym do udziału w kursie. Tematyka zajęć została podzielona na cztery bloki.

Kurs prowadzony jest za pomocą lekcji, które umieszczane są w serwisie Coursera.org w postaci nagrań wideo. Do nagrań dostępne są także napisy w języku angielskim. Uczestnicy kursu mają także do wykonania zadania, które mają pomóc im w poprawie swoich umiejętności pisarskich. Organizowane są także spotkania na żywo z prowadzącą kurs Denise Comer oraz innymi uczestnikami kursu. Jedno z takich spotkań można zobaczyć poniżej.Osobom, które są zainteresowane udoskonaleniem umiejętności pisania dobrych artykułów naukowych polecamy także cykl wideoporad z cyklu "Publishing Your Research", które przygotowany został przez American Chemical Society, bezpłatny kurs online pt. "SciWrite: Writing in the Sciences", którego organizatorem jest Stanford University oraz książkę pt. "A Scientific Approach to Scientific Writting", którą napisali John Blackwell i Jan Martin.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...