piątek, 9 maja 2014


Logo European Research Council
Do 25 marca 2014 r. trwał nabór wniosków w ramach konkursu ERC Starting Grants. Europejska Rada ds. Badań Naukowych podała statystyki naboru wniosków w ramach wspomnianego konkursu. Naukowcy z całego świata złożyli 3272 wnioski. Jak informuje ERC jest to o 1,7% wniosków niż w analogicznym konkursie w 2013 r., do którego zgłoszone zostały 3329 wnioski. W obecnej edycji konkursu o granty będzie łatwiej, gdyż wzrósł budżet konkursu.

Niewielki spadek liczby złożonych wniosków upatrywany jest w fakcie, że w obecnym naborze swoich propozycji nie mogli przedstawiać naukowcy ze Szwajcarii. Kraj ten nie jest obecnie krajem stowarzyszonym z Programem Horyzont 2020.

Nabór wniosków w European Research Council prowadzony jest w trzech panelach tematycznych. Do każdego z nich złożona została następująca liczba wniosków:
  • Physical Sciences and Engineering - 1494 wnioski;
  • Life Sciences - 1030 wniosków;
  • Social Sciences and Humanities - 748 wnioski.
W 2013 r. naukowcy zgłosili o 57 wniosków mniej. ERC dysponowała wówczas budżetem na poziomie 400 000 000 euro. Kwota ta przeznaczona została na 300 najlepszych projektów. Współczynnik sukcesu wyniósł więc 9 procent. W obecnej edycji konkursu ERC Starting Grants do rozdysponowania jest 485 000 000 euro. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na jesieni 2014 r.


Wnioski w konkursie ERC Starting Grants mogą składać osoby, które od 2 do 7 lat temu uzyskały stopień doktora. Kierownik zgłaszanego projektu musi być autorem przynajmniej jednej istotnej publikacji naukowej w międzynarodowym czasopiśmie naukowym bez udziału swojego promotora. Wskazane jest by kierownik posiadał także inne publikacje, wystąpienia na konferencjach, patenty i nagrody naukowe.

Przypominamy, że do 20 maja 2014 r. trwa nabór wniosków w ramach ERC Consolidator Grants.


Na podstawie: erc.europa.euPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...