poniedziałek, 5 maja 2014


Logo Instytutu Karolinska
Do 12 maja 2014 r. trwa nabór kandydatów na stypendia doktoranckie w Instytucie Karolinska w Solnie w Szwecji. Organizatorzy przygotowali dwadzieścia stypendiów dla młodych naukowców, którzy prowadzą badania z zakresu nauk medycznych i chcą odbyć studia doktoranckie w Instytucie Karolinska. Jednostka ta odpowiada za przyznawanie Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii oraz medycyny.

Studia doktoranckie w Instytucie Karolinska obejmują indywidualny projekt, który realizuje doktorant. Doktoranci uczęszczają także na zajęcia uniwersyteckie. Uzyskanie stopnia doktora zajmuje zazwyczaj ok. czterech lat.

Nabór na stypendia doktoranckie w Instytucie Karolinska prowadzony jest w ramach kilkudziesięciu tematycznych projektów. Przed złożeniem wniosku aplikacyjnego zalecane jest zapoznanie się z wymaganiami dotyczącymi konkretnego projektu. Pełną listę projektów, w ramach których prowadzony jest nabór, można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Karolinska. Wnioskodawcy, oprócz dokumentów specyficznych dla danego projektu, muszą złożyć następujące dokumenty:
  • życiorys;
  • list motywacyjny;
  • kopia świadectwa ukończenia studiów wyższych oraz uzyskanych ocen;
  • kopie pracy magisterskiej;
  • kopie dotychczasowych publikacji.
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...