wtorek, 27 maja 2014


Trwa nabór wniosków na stypendia naukowe i badawcze w Australii
Do 30 czerwca 2014 r. trwa nabór wniosków na stypendia na podjęcie studiów oraz prowadzenie badań w Australii. W ramach programu Endeavour Scholarships and Fellowships istnieje możliwość uzyskania środków na podjęcie studiów magisterskich, doktoranckich oraz prowadzenie badań naukowych w australijskich jednostkach naukowych.

Oferta konkursowa adresowana jest m.in. do naukowców z Europy. Zgłoszenia mogą przesyłać studenci i badacze, którzy studiują lub prowadzą badania naukowe z dowolnej dziedziny nauki. Laureaci stypendium muszą zobowiązać się do powrotu do swojego kraju po zakończeniu pobierania stypendium. 

Organizatorzy konkursu oferują stypendystom następujące wsparcie finansowe:
  • studenci studiów magisterskich - do 140 500 dolarów australijskich;
  • studenci studiów doktoranckich - do 272 500 dolarów australijskich;
  • stypendia badawcze (czas trwania 4-6 miesięcy) - do 24 500 dolarów australijskich.
Strona australijska oferuje także stypendia związane z podnoszeniem kompetencji przez naukowców. Szczegółową ofertę stypendialną można znaleźć na stronie internetowej organizatorów konkursów.


Przypominamy, że do 15 lipca 2014 r. trwa także nabór wniosków na studia doktoranckie w Nowej Zelandii. Pełną ofertę konkursów na granty badawcze, stypendia naukowe oraz miejsca pracy można znaleźć w dziale współpraca międzynarodowa.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...