sobota, 17 maja 2014W ramach programu Horyzont 2020 Unia Europejska przeznaczy na badania naukowe, prace rozwojowe i innowacje 77 mld euro. Dotychczas naukowcy z Polski niezbyt chętnie brali udział w konkursach finansowanych przez Unię Europejską. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego postanowiło zmienić tę sytuację. Ma w tym pomóc m.in. konferencja, która odbędzie się w Warszawie w najbliższy czwartek 22 maja 2014 r. 

Podczas konferencji pn."Horyzont 2020: wyzwania i szanse dla polskiej nauki" poruszone zostaną trzy bloki tematyczne:
  • Polscy naukowcy i przedsiębiorcy w 7. Programie Ramowym:  wykorzystane i stracone szanse;
  • Jak to robi Europa? Mechanizmy wspierania naukowców i przedsiębiorców w konkurowaniu o granty – doświadczenia uniwersytetów i instytutów badawczych z Portugalii, Niemiec i Polski;
  • Polacy w Horyzoncie 2020. Mechanizmy i instrumenty wspierające udział naukowców i przedsiębiorców w programie ramowym – propozycje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wśród prelegentów pojawią się m.in. prof. Lena Kolarska-Bobińska (Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego), prof. dr hab. Andrzej Jajszczyk (Dyrektor Narodowego Centrum Nauki), prof. Krzysztof J. Kurzydłowski (Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), prof. dr hab. Tomasz Dietl (członek Rady Naukowej European Research Council) oraz prof. Janusz Bujnicki (laureat grantu European Research Council, twórca akcji "Więcej dobrej nauki").

Wstęp na konferencję jest wolny. W celu rejestracji do dnia 20 maja 2014 r. należy wysłać maila na adres justyna.gadomska@nauka.gov.pl. Pełny program konferencji można znaleźć klikając w ten link.


Warto zapoznać się także z aktualnymi możliwościami składania wniosków w ramach konkursów organizowanych przez European Research Council oraz działań w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie

Zdjęcie we wpisie  Some rights reserved by YanniKouts
Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...