czwartek, 5 czerwca 2014


Logo Konkursu naukowego Explory
Do 24 października 2014 r. można zgłaszać swoje propozycje w ramach Konkursu Naukowego E(x)plory. Konkurs adresowany jest do młodych naukowców, którzy mają nie mniej niż 14 lat i nie więcej niż 20 lat. Pomysły ze wszystkich dziedzin nauki można zgłaszać indywidualnie lub w zespołach dwu i trzyosobowych. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe, rzeczowe oraz pokrycie kosztów zagranicznych wyjazdów naukowych.


Do konkursu przyjmowane są prace o charakterze naukowych w dwóch następujących kategoriach:

  • nauki przyrodnicze i społeczne (biologia, chemia, geologia, medycyna i nauki o zdrowiu, ochrona środowiska i zarządzanie środowiskowe, rolnictwo i botanika, zoologia, nauki społeczne, itd.);
  • nauki ścisłe (matematyka, fizyka i astronomia, informatyka, inżynieria elektryczna i mechaniczna oraz materiałowa, energetyka i transport itd.).

Spośród zgłoszonych projektów organizatorzy wybiorą najlepsze, których autorzy zostaną zakwalifikowani do II etapu. Ich prace zostaną zakwalifikowane do pięciu regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, podczas których zostaną wybrane prace finałowe. Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się w marcu 2015 r.

Autorzy najlepszych prac otrzymają następujące nagrody finansowe:

  • I nagroda – stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł;
  • II nagroda – stypendium naukowe w wysokości 6 000 zł;
  • III nagroda – stypendium naukowe w wysokości 3 000 zł.

Jury przyzna również wyróżnienia, które obejmują wyjazdy na prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży między innymi w USA, Rumunii, Holandii i Belgii. Przewidziano także nagrody rzeczowe. Dodatkowo każdy autor projektu naukowego, który dojdzie do eliminacji regionalnych konkursu może wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych E(x)plory.

Każdy zgłaszany projekt musi mieć swojego opiekuna. Może nim być nauczyciel, wychowawca, opiekun prawny lub rodzic. Zadaniem opiekuna jest czuwanie nad bezpieczeństwem młodego naukowca podczas prowadzonych przez niego badań, udzielanie pomocy w ich realizacji oraz udzielanie rad i wskazówek.

Strona internetowa konkursu E(x)plory 2015Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...