poniedziałek, 2 czerwca 2014


W pierwszym kwartale 2014 r. profesor Janusz Bujnicki rozpoczął akcję Więcej Dobrej Nauki. Celem akcji jest wsparcie młodych naukowców w procesie tworzenia wniosków o granty badawcze. W pierwszym etapie akcji zorganizowanych zostało pięć spotkań w następujących ośrodkach akademickich: Częstochowie, Szczecinie, Siedlcach, Białymstoku i Olsztynie. Profesor Bujnicki udostępnił bardzo pomocną prezentację z tych spotkań.

W swojej prezentacji prof. Bujnicki stara się przekonać, że celem wnioskodawcy musi być wyróżnienie się pozytywnie z tłumu innych kandydatów oraz unikanie tracenia punktów z trywialnych powodów. Doprowadzenie do takiej sytuacji, zwiększa szansę, że instytucja grantowa sfinansuje badania, bo uzna je za dobrą inwestycję. Zdaniem profesora jest to możliwe przy zachowaniu trzech kryteriów:
  • dobry pomysł;
  • dobre uzasadnienie;
  • perfekcyjne przygotowanie dokumentacji.
Na kilkudziesięciu slajdach prof. Bujnicki wyjaśnia w jaki sposób stworzyć wniosek, którzy będzie spełniał wszystkie powyższe warunki i zwiększy szansę na uzyskanie finansowania badań naukowych.

Choć akcja Więcej Dobrej Nauki dopasowana jest do harmonogramu naboru wniosków w Narodowym Centrum Nauki, to rady dotyczą wniosków składanych nie tylko do tej instytucji. Prezentacja została udostępniona na licencji CC-BY-NC-SA.


Zdjęcie we wpisie Some rights reserved by antonella.beccariaPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...