sobota, 14 czerwca 2014Ubiegłotygodniowy artykuł z serii "Weekendowo o Nauce" był 40. który zaprezentowaliśmy naszym Czytelnikom. Ponieważ nie chcemy czekać do 50. odcinka, już dziś prezentujemy artykuły, które w ostatnich miesiącach cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem.

Popularyzacja nauki w praktyce
O popularyzacji nauki mówi się w Polsce coraz więcej. Naukowcy nie zawsze wiedzą jednak, jak może wyglądać dobrze prowadzona popularyzacja ich badań. W niektórych sytuacjach obawiają się też, że nie posiadają wystarczająco dużo wiedzy i umiejętności, by wzbudzić zainteresowanie u osób, które na co dzień nie mają kontaktu z nauką. Zebraliśmy więc w jednym miejscu dobre przykłady popularyzowania nauki. Jeśli chcecie je poznać - zapraszamy do kliknięcia w ten link.

Jakie cechy powinien posiadać dobry naukowiec?
Czy jest zestaw cech, które musi posiadać osoba, która chce zostać dobrym naukowcem?  A może naukowcem trzeba się urodzić? Co jednak z osobami, które dzięki swojej ciężkiej pracy dochodzą do sukcesu? Czy czynią to, bo posiadają pewne specyficzne cechy? Bo może jednak są to cechy, które można w sobie rozwijać? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania - zapraszamy do kliknięcia w ten link.

W telefonie naukowca
Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że każda osoba, która czyta te zdanie, posiada telefon komórkowy. W wielu przypadkach będzie to nowoczesny smartfon. Ten zaś może służyć nie tylko do dzwonienia, wysyłania sms-ów oraz sprawdzania poczty. Współczesny telefon może być bowiem narzędziem, które ułatwia prowadzenie badań, zapewnia dostęp do najnowszych wyników badań oraz może uratować nas w awaryjnej sytuacji. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zamienić swój telefon w telefon naukowca - zapraszamy do kliknięcia w ten link

Prestiż zawodu naukowca
Niektóre osoby już w momencie, gdy zostaną doktorem, zaczynają zdecydowanie wyżej podnosić swoją głowę. Wszystko dlatego, że bycie osobą ze stopniem lub tytułem naukowym może być źródłem poczucia prestiżu. Wyniki badań potwierdzają, że od wielu lat Polacy uważają zawód profesora za bardo prestiżowy. Ale jednocześnie mało kto chce, żeby jego dziecko zostało naukowcem. Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd tak dziwne wyniki - zapraszamy do kliknięcia w ten link.

Infografiki dla nauki
Nie każde zagadnienie naukowe można wyjaśnić za pomocą obrazu. Nie oznacza to jednak, że naukowcy powinni odrzucać wykorzystanie obrazu w swojej pracy. Szczególnie, gdy chcą ze swoim przekazem dotrzeć do odbiorców i co najważniejsze - zostać zrozumianym. Infografiki są bowiem narzędziem, które w wielu sytuacjach są zdecydowanie bardziej użyteczne od słowa pisanego. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zrobić dobrą infografikę i wykorzystać ją w pracy naukowej - zapraszamy do kliknięcia w ten link.


Zdjęcie we wpisie: Some right reserved by Amani HasanPrint Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...