poniedziałek, 21 lipca 2014


Logo konkursu CuBR
Od 24 lipca 2014 r. do 22 września 2014 r. godz. 16:00 będzie trwał nabór wniosków w ramach II edycji konkursu CuBR, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz KGHM Polska Miedź S.A. Celem konkursu jest wyłonienie projektów pozwalających uzyskać innowacyjne technologie, urządzenia, materiały i wyroby, podnoszące konkurencyjność polskiej branży metali nieżelaznych w skali gospodarki światowej. Budżet obecnego naboru wniosków wynosi 65 000 000 zł.

Zgodnie z regulaminem drugiej edycji konkursu CuBR konkurs skierowany jest do konsorcjów naukowych w rozumieniu ustawy o zasadach finansowania nauki, pod warunkiem, że w skład konsorcjum wchodzi przynajmniej jedna jednostka naukowa niebędąca przedsiębiorcą i co najmniej jeden przedsiębiorca albo co najmniej dwie jednostki naukowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty, w których budżet kosztów kwalifikowanych jest nie mniejszy niż 3 000 000 zł. Dofinansowanie na realizację projektu mogą otrzymać wyłącznie podmioty, które mają siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zgłaszane projekty mogą trwać maksymalnie trzy lata. Łączna liczba zadań przewidzianych do realizacji w projekcie, nie może przekroczyć pięciu.

Jak informują organizatorzy konkursu:
Ze względu na szerokie spektrum poszukiwań innowacyjnych rozwiązań w ramach II konkursu, do uczestnictwa chcielibyśmy zachęcić nie tylko jednostki związane z przemysłem metali nieżelaznych oraz górnictwem, ale również zespoły z innych dziedzin nauki i techniki, celem podjęcia zintegrowanych działań nad opracowaniem rozwiązań o przełomowym charakterze.Print Friendly and PDF
Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom


Nowe informacje o grantach na Twoim mailu

Podaj swój adres email:


Po zapisaniu się do newslettera, sprawdź czy mail rejestrujący nie trafił do spamu.0 komentarze :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...